۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
تعداد بازدید: ۸۵۶۳۱
دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: ۲.۵ برابر مصرف کشور تولید رب گوجه فرنگی داریم که با این وجود کمبودی در تولید این کالا نداریم.
کد خبر: ۱۶۳۶۴

رب گوجه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، مصطفی دارایی نژاد گفت: قیمت کنونی هر کیلو گوجه ربی ۴ هزار و ۸۰۰ تومان است و هیچ گونه محدودیت و کمبودی در عرضه وجود ندارد.
به گفته او، قیمت هر کیلو گوجه ربی از ۶ هزار تومان به ۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است.
 دارایی نژاد گفت: با توجه به کاهش قیمت گوجه فرنگی به عنوان ماده اولیه تولید، نوسان رب گوجه و درخواست تولیدکنندگان برای اصلاح قیمت ارتباطی به این محصول ندارد.
قیمت رب گوجه تغییری نداشته
 قاسمعلی حسنی گفت: رب گوجه فرنگی تا قبل از اصلاح نظام یارانه جزو کالا‌های تحمیلی بود که توسط شرکت‌های توزیع کننده داده می‌شد، اما بعد از مردمی سازی یارانه‌ها دیگر خبری از توزیع انبوه کالا نیست.
به گفته او، با مردمی سازی یارانه‌ها و آزادسازی قیمت‌ها تولیدکنندگان رب گوجه منتظر تصویب قیمت‌های جدید هستند و همین امر منجر به عرضه محدود محصول شده است.
 حسنی می‌گوید: ۲.۵ برابر مصرف کشور تولید رب گوجه فرنگی داریم که با این وجود کمبودی در تولید این کالا نداریم.
دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: طی روز‌های اخیر عرضه رب گوجه به بازار محدود شده، چرا که تولیدکنندگان به واسطه افزایش هزینه‌های تولید در انتظار تصمیم سازمان حمایت برای اصلاح قیمت هستند و تاکنون هیچ گونه تغییری در نرخ این کالا وجود نداشته است./باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها: گوجه فرنگی
ارسال نظر