۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴
تعداد بازدید: ۱۱۲۷۰۵
به گفته مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه قرار است برای انجام تست سرد و گرم یک رام قطار ۳ واگنه به قم ارسال شود.
کد خبر: ۱۶۳۷۲

 قطار

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط،  تا یک ماه آینده یک رام قطار ۳ واگنه به قم ارسال می‌شود. این قطار بیمه می‌شود تا با سازوکار خوبی منتقل شود. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه می‌گوید: این قطار برای تست سرد و گرم اعزام می‌شود.
 بر اساس اساسنامه شرکت بهره‌برداری مترو تهران این شرکت می‌تواند برای ارائه خدمات فنی و مهندسی به کمک شهر‌های دیگر برود که می‌تواند جذب درآمد هم برای این شرکت داشته باشد.
متروی تهران برای قم یک رام قطار سه واگنه درنظر گرفته که برای تست گرم و سرد در اختیار این شهر قرار می‌گیرد. البته به گفته مسئولان شهری این رام قطار قرض است و دوباره به مترو باز می‌گردد.
شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه بر اساس اسناسنامه و قواعد حقوقی وارد مذاکره با استانداری و شهرداری قم شده و قرار است به‌زودی این اعزام صورت گیرد.
مهدی شایسته‌اصل، مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: قرار است که قم ۵۰ دستگاه واگن برای توسعه مترو تهیه کند. البته این واگن‌ها از تهران خریداری می‌شود. در نتیجه قرار است یک قرارداد سه جانبه بسته شود. چرا که این قطار‌ها در آینده نیاز به تعمیر و نگهداری دارد و تهران آماده همکاری در این زمینه است.
شایسته‌اصل در خصوص ارسال قطار به قم افزود: باید در این زمینه بحث‌های هماهنگی با شرکت بیمه‌ای انجام شود و قطار بیمه شود تا با سازوکاری امن منتقل شود. این قطار برای تست سرد و گرم به قم اعزام می‌شود.
مهم‌ترین اولویت‌ها در سال ۱۴۰۱ توجه جدی به نگهداشت، تعمیرات در بخش مترو و اتوبوسرانی و تامین کسری ناوگان است./تجارت نیوز

برچسب ها: بلیت قطار قطار مسافری پیش فروش بیلط قطار
ارسال نظر
آخرین اخبار