۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: ۹۷۷۱۴
مصوبه دولت در زمینه تعیین حداکثر افزایش اجاره‌بها در هر سال تا سقف ۲۵ درصد در تهران و ۲۰ درصد در شهرهای سراسر کشور در نشست شورای عالی هماهنگی اقتصادی تصویب شد.
کد خبر: ۱۶۳۹۲

«حداکثر افزایش اجاره‌‌بها» به تصویب سران قوا رسید

سریع‌تر اقدامات لازم برای مدیریت حوزه مسکن اجرایی شود/طرح دو فوریتی در اولویت تصویب مجلس قرار گیرد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، در جلسه شنبه شب شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی موضوعات مدیریت نقدینگی و کاهش تورم در جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه مطرح و مورد بررسی اعضا قرار گرفت.

این جلسه با حضور سران قوا و به ریاست حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی برگزار شد و وزیر راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت بازار مسکن ارائه کرد.

بر این اساس سران سه قوه تاکید کردند سیاست‌ها و اقدامات لازم برای مدیریت حوزه مسکن سریع‌تر اجرایی و همزمان طرح دو فوریتی مطرح در مجلس شورای اسلامی نیز در اولویت تصویب قرار گیرد.

در همین زمینه مصوبه دولت در زمینه تعیین حداکثر افزایش اجاره‌بها در هر سال تا سقف ۲۵ درصد در تهران و ۲٠ درصد در شهرهای سراسر کشور مورد تایید شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا قرار گرفت و مقررات لازم برای ضمانت اجرایی این مصوبه به تصویب سران قوا و دیگر اعضا رسید.

در این جلسه همچنین پیشنهاد کمیسیون اقتصادی دولت در زمینه مدیریت نقدینگی و کاهش تورم مطرح و مقرر شد این پیشنهاد پس از بررسی‌های دقیق و همه جانبه برای تصمیم گیری به جلسات آینده شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه ارائه شود. دفاع‌پرس

 

 
برچسب ها: حجت‌الاسلام رئیسی رئیس جمهور شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مدیریت مسکن اجاره بها کمیسیون اقتصادی دولت
ارسال نظر