۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۵
تعداد بازدید: ۷۰۷۸۵
کتاب «نظریه توهم» اثر های اسپنسر گولد و ترجمه کیومرث پارسای توسط انتشارات تمدن علمی منتشر شد.
کد خبر: ۱۶۴۲۳

انتشار کتاب «نظریه توهم»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، انتشارات تمدن علمی کتاب «نظریه توهم» اثر های اسپنسر گولد و ترجمه کیومرث پارسای را در ۹۴ صفحه و بهای ۵۵ هزار تومان منتشر کرده است.

در معرفی این کتاب آمده است:‌ «توهم یعنی، هر انگیزه یا محرکی که مرکز توجه، تفکرات، عواطف یا وضعیت آگاهی انسان را منحرف کند. هرگاه خاطره‌ای از گذشته را به ذهن بیاورید و از نظر عاطفی تحت تأثیر قرار بگیرید، دچار توهم می‌شوید. هر گاه تفکرات در چرخه‌ای منفی گرفتار و موجب نگرانی شما از آینده‌ای موهوم شود، دچار توهم می‌شوید.

می‌توانید انتخاب کنید که تأثیرات توهمی این محرک‌ها را دوست نداشته باشید، یا دوست داشته باشید. همه ما در وضعیت توهم واقعی قرار می‌گیریم، ولی هیچ یک از تجربیات ما در این زمینه، مشابه دیگری نیست؛ زیرا هریک از ما واقعیت توهم را با قالب متفاوت خود درک می‌کند. امتناع از پذیرش واقعیت توهم، یعنی همچنان تحت تأثیر واقعیت توهم قرار داشتن. انسان به طور طبیعی برای آگاه بودن از واقعیت توهم ساخته نشده است، بنابراین، ضرورت دارد هر فرد میزان آگاهی خود از این واقعیت را افزایش دهد. تبدیل شدن به شخصیتی آگاه از واقعیت توهم، عملی روشنگرانه و مفید است.»/ مهر

برچسب ها: تازه های نشر ترجمه روانشناسی
ارسال نظر