۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵
تعداد بازدید: ۷۰۳۲۱
به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران فاز اول طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان از امروز در استان تهران اجرایی می‌شود.
کد خبر: ۱۶۴۶۱

نان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از اجرای فاز اول طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان در استان خبر داد.
حشمت‌اله عسگری در جلسه کارگروه آرد و نان استان تهران گفت: قیمت نان همان نرخ مصوب سال ۱۴۰۰ می‌باشد. هرگونه افزایش خارج از مصوبه غیرقانونی است و با متخلفین برخورد می‌شود.
اجرای فاز اول طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان و نصب کارتخوان‌ها در سطح نانوایی‌های استان تهران از امروز ۳۰ خرداد آغاز شد. تاکنون ۶۸۰۰ کارتخوان آماده و تحویل نانوایی شده است.
به گفته معاون اقتصادی استاندار تهران اجرای این طرح در سطح کشور باعث کاهش هدررفت سالانه بیش از حدود ۴ میلیون تن نان در کشور می‌شود. از طرف دیگر با توجه به یارانه‌ای بودن آرد مورد استفاده نانوایی‌ها از قاچاق آن در سطح گسترده‌ای جلوگیری می‌گردد.
عسگری اجرای این طرح را عامل مهمی در مدیریت مصرف و برنامه‌ریزی برای جلوگیری از سومصرف این کالای استراتژیک دانست.
وی همچنین از دستگاه‌های اجرایی و نظارتی ذی‌ربط خواست با تشدید فعالیت گشت‌های بازرسی، نظارت لازم را در زمینه‌های بهداشتی و قیمت نان به عمل آورده و مانع از هرگونه سوءاستفاده و تخلف گردند. 

برچسب ها: گرانی نان گران شدن نان نان یارانه ای کارت یارانه نان بازار نان
ارسال نظر