۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: ۷۵۶۸۵
پیش‌نویس بازنگری «سیاست‌های کلی معدن» که توسط کمیته‌های کمیسیون در دبیرخانه مجمع تنظیم شده با مدنظر قراردادن پیشنهاد‌های خانه معدن ایران و سازمان انرژی اتمی مورد بحث قرار گرفت.
کد خبر: ۱۶۴۶۷

بررسی پیش‌نویس بازنگری سیاست‌های کلی معدن در مجمع تشخیص

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست غلامرضا مصباحی مقدم و با حضور جمعی از اعضای مجمع، روسای کمیته‌های مرتبط و نمایندگانی از فعالان بخش خصوصی در حوزه معدن تشکیل جلسه داد.

در این جلسه، پیش‌نویس بازنگری «سیاست‌های کلی معدن» که توسط کمیته‌های کمیسیون در دبیرخانه مجمع تنظیم شده با مدنظر قرار دادن پیشنهاد‌های خانه معدن ایران و سازمان انرژی اتمی مورد بحث قرار گرفت.

«تبدیل سرمایه معدنی کشور به سرمایه ملی پایدار»، «ارتقاء بهره‌وری و افزایش سهم معدن در تولید ناخالص ملی» و «برداشت صیانتی از معادن» ازجمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین سیاست‌های کلی معدن در سال ۱۳۷۹ توسط مقام معظم رهبری پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شد و جلسات بازنگری در این سیاست‌ها، متناسب با شرایط، نیاز‌ها و اولویت‌های کشور با بهره‌گیری از نظرات کارشناسی دستگاه‌های مسئول در کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع به منظور رسیدن به پیش‌نویسی قابل ارائه به صحن مجمع در حال برگزاری است./ دفاع مقدس

 
برچسب ها: مجمع تشخیص مصلحت نظام بخش خصوصی حوزه معدن سیاست های کلی معدن سازمان انرژی اتمی سرمایه ملی تولید ناخالص ملی
ارسال نظر
آخرین اخبار