۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
تعداد بازدید: ۴۶۴۵۳
روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست" به نقل از منابع آمریکایی مدعی شد، 3 قایق تندرو نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته (دوشنبه) به 2 کشتی آمریکایی در خلیج فارس نزدیک شده اند.
کد خبر: ۱۶۵۳۹

3 قایق تندرو ایرانی با 2 کشتی آمریکایی مواجه شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، یک مقام آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود به واشنگتن پست گفته این حادثه روز دوشنبه (دیروز) روی داده و 3 قایق تندرو ایرانی به فاصله 50 یاردی 2 کشتی آمریکایی" سیروکو" و " چوکتا کانتی" نزدیک شده‌اند.


بر اساس گزارش واشنگتن پست، کشتی گشت زنی "یو اس اس سیروکو" و کشتی حمل و نقل "یو اس اس اس اس چوکتا کانتی" در حال عبور از آب‌های بین‌المللی در خلیج فارس، با 3 قایق تندرو ایرانی که به فاصله نزدیک آنها رسیده اند، مواجهه کرده است.


بر اساس اعلام منبع نظامی آمریکایی:" قایق‌های تندرو ایرانی پس از اینکه سیروکو پیام هشدار صوتی صادر کرد منحرف شدند. قایق‌های ایرانی همچنین به ۵۰ یاردی کشتی "یو اس اس اس اس چوکتا کانتی" رسیدند که بلافاصله سیروکو یک شعله اخطار برای دور کردن قایق‌ها روشن کرده است.


"جوزف بوچینو" از سخنگویان فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) درباره این حادثه به واشنگتن پست گفت:" اقدامات نیروی دریایی ایران با استانداردهای بین‌المللی رفتار حرفه‌ای یا ایمنی دریانوردی مطابقت نداشت و خطر اشتباه محاسباتی و برخورد را افزایش داد."


به گفته منابع آمریکایی، تقابل دریایی روز دوشنبه نزدیک به 1 ساعت به طول انجامیده و سرانجام با خروج قایق‌های تندور ایرانی از منطقه به پایان رسیده است./ عصر ایران

 

 
ارسال نظر
آخرین اخبار