۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: ۱۱۴۶۵۵
وزیر اقتصاد گفت: حال مردم را در فشار مسکن درک می‌کنیم. رئیس جمهور از فشار بخش مسکن رضایت ندارند و این موضوع در دستور پیگیری ویژه دولت قرار دارد.
کد خبر: ۱۶۵۷۳

وزیر اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، به گفته وزیر اقتصاد بدون رعایت سقف اجاره‌بها هیچ‌کس نمی‌تواند حکم تخلیه بگیرد. حال مردم را در فشار مسکن درک می‌کنیم. رئیس جمهور از فشار بخش مسکن رضایت ندارند و این موضوع در دستور پیگیری ویژه دولت قرار دارد.
 احسان خاندوزی افزود: سال ۱۴۰۰ را با رشد اقتصادی ۴.۶ درصدی به پایان رساندیم.
خاندوزی اظهار کرد: امیدواریم با شناسایی فرار‌های مالیاتی امسال بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی داشته باشیم و در تیرماه امسال سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی معرفی شود. سعی می‌کنیم در سال آینده دیگر شاهد نارضایتی در مورد میزان دریافت مالیات نباشیم.
وی گفت: تورم نسبت به پارسال کاهش داشته است. شهریور ۱۴۰۰ تورم ۵۹ درصد بود، اما امروز این عدد به ۴۶ درصد کاهش پیدا کرده است. رشد اقتصادی در سال ۱۴۰۰، ۴.۶ بود که نسبت به سال ۹۹ رشد خوبی داشته است و نرخ بیکاری در سال ۱۴۰۰، وضعیت مطلوب‌تری نسبت به سال ۹۹ داشت.
وزیر اقتصاد افزود: سیاست مهار تورم همچنان از اولویت‌های ستاد اقتصادی دولت قرار دارد و با تلاش دستگاه‌های اقتصادی دولت این اقدامات در حال انجام است.
خاندوزی اشاره کرد: دولت تصمیمی برای گران کردن بنزین، نان و امثال آن ندارد.

برچسب ها: قیمت مسکن بخش مسکن
ارسال نظر