۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۹
تعداد بازدید: ۹۰۹۹۵
بیمه ایران در راستای سیاست های اقتصادی دولت در جهت تسهیل مبادلات تجاری و توسعه صادرات و ارائه پوشش های بیمه ای مناسب و مطمئن به بازرگانان و صادرکنندگان کشور، فعالیت های جدیدی را آغاز کرد.
کد خبر: ۱۶۵۹۰

سازمان توسعه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، بیمه ایران باامضای تفاهم نامه‌ای چهار جانبه با سازمان توسعه تجارت، صندوق ضمانت صادرات ایران و یک هلدینگ کسب و کار برفعالیت‌های خود برای پشش ریسک صادرات وحمایت از تجار وبازرگانان بخش خصوصی افزود.
دراین تفاهم نامه که میان علیرضا پیمان پاک رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا علیخانی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، حسن شریفی مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران و محسن احمدی مدیر عامل یک هلدینگ توسعه کسب و کار به امضا رسید، بیمه صادرکنندگان و تضمین کاهش ریسک صادرات ساماندهی می‌شود.
براین اساس، هر کدام از طرفین تفاهمنامه در حوزه ارائه خدمات در حیطه وظایف و فعالیت‌های قانونی خود نسبت به تسهیل، ترغیب و توسعه صادرات کشور، ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و بیمه اتکایی، تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز تجار، صادرکنندگان و شرکت‌های ایرانی در داخل و خارج از کشور و گسترش و ارتقا سطح کمی و کیفی همکاری‌های فی مابین اقدام خواهد کرد.
حمایت و پشتیبانی از صادرات ایران از طریق ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و تضمین اعتبارات و سرمایه گذاری‌های مربوط به کالا‌ها و خدمات صادراتی، مشارکت طرفین به منظور ارائه خدمات در هیأت‌های تجاری، اجلاس‌های کمیسیون مشترک و ... جهت تسهیل عقد قرارداد صادراتی تجار بخش خصوصی کشوربا خریداران خارجی، استفاده از ظرفیت‌های بیمه ایران، هلدینگ کسب و کار و شرکت‌های تابعه آن‌ها جهت ارائه پوشش‌های بیمه‌ای وبیمه اتکایی به منظور کاهش ریسک صادرات، توسعه تجارت خارجی وتوسعه صادرات و ارائه خدمات ویژه بیمه‌ای به مراکز و اعضای مرکزتجاری ایران و وابستگان تجاری واقتصادی خارجی سازمان و صندوق در کشور‌های مختلف از جمله مهمترین محور‌های این همکاری چهارجانبه است.
شایان ذکر است در این تفاهم نامه مشترک، شرکت سهامی بیمه ایران در خصوص ارائه پوشش‌های بیمه‌ای، تضمین اعتبارات و سرمایه گذاری مربوط به کالا‌ها و خدمات صادراتی به شرکت‌های معرفی شده از سوی سازمان توسعه تجارت که از طریق صندوق ضمانت صادرات مورد تأیید قرار گرفته است، اقدام خواهد کرد.
همچنین شراکت راهبردی طرفین برای طراحی پوشش بیمه‌های جدید مورد نیاز برای ریسک‌های شناسایی شده، صدور ضمانتنامه‌ها و بیمه نامه‌های لازم به منظور شرکت در مناقصات بین المللی، همکاری جهت ارائه پوشش‌های اعتباری به فعالین اقتصادی به صورت مشترک پیش بینی شده است.
طرفین در این تفاهم نامه همکاری جهت ارزیابی ریسک واعتبارسنجی خریداران خارجی کالا‌ها و خدمات ایرانی و تهیه یک بسته ویژه حمایتی برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی واحد‌های کوچک و متوسط و شرکت‌های دانش بنیان تاکید کردند.
شراکت راهبردی جهت استفاده مشتریان و شرکای اقتصادی طرفین به منظوراستفاده از خدمات یکدیگر، معرفی تجار، بازرگانان و صادرکنندگان به این هلدینگ از سوی سازمان توسعه تجارت و صندوق ضمانت صادرات برای همکاری‌های مشترک بخصوص در بازار‌های صادراتی در زمینه احداث واحد‌های اقتصادی، همکاری تجاری وبازاریابی، کمک به تسهیل و کاهش هزینه‌های تأمین مالی واحد‌های صادراتی جهت حضور موفق در بازار‌های صادراتی از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.
همچنین همکاری طرفین جهت برگزاری دوره‌های آموزشی و پژوهشی مشترک و تخصصی داخلی و بین المللی بخصوص آموزش‌های بیمه‌ای در جهت ارتقای توان صادراتی شرکت‌ها وتجار ایرانی و همکاری جهت تأمین زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، لجستیک، حمل ونقل مورد نیاز طرفین و شرکتها، صادرکنندگان و تجار از دیگر موارد مهم این تفاهم نامه چهار جانبه است.
از دیگر موارد قابل توجه در این تفاهم نامه چهارجانبه می‌توان به ارائه خدمات تخصصی در حوزه حقوقی، فناوری اطلاعات ومهندسی به سازمان توسعه تجارت، بیمه ایران، صندوق، شرکتها، صادرکنندگان و تجار معرفی شده سازمان توسعه تجارت و صندوق ضمانت صادرات، توسط این هلدینگ کسب و کار و گسترش همکاری‌های فی مابین در زمینه‌های مورد توافق با محوریت بیمه بین المللی و اتکایی، بازار سرمایه، سرمایه گذاری خارجی، گردشگری و بازرگانی بین المللی اشاره کرد./مهر

برچسب ها: تجارت خارجی کشور سازمان توسعه تجارت ایران
ارسال نظر
آخرین اخبار