۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: ۱۲۴۸۶۳
طی ماه‌های گذشته اقتصاد کشورهای مختلف با بحران روبرو شده و در نتیجه هزینه‌های زندگی افزایش یافته است. در پی این بحران، قدرت خرید کاربران هم کاهش پیدا کرده و در نتیجه آمار فروش گوشی‌های هوشمند دیگر مانند گذشته نیست. بر اساس یک گزارش جدید، در حال حاضر حدود ۵۰ میلیون گوشی سامسونگ در انبارهای کشورهای مختلف چشم‌انتظار خریدار هستند و مدت‌هاست که خریداری برای آن‌ها پیدا نمی‌شود.
کد خبر: ۱۶۶۰۵

۵۰ میلیون گوشی سامسونگ در انتظار خریدارند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، طی ماه‌های گذشته اقتصاد کشورهای مختلف با بحران روبرو شده و در نتیجه هزینه‌های زندگی افزایش یافته است. در پی این بحران، قدرت خرید کاربران هم کاهش پیدا کرده و در نتیجه آمار فروش گوشی‌های هوشمند دیگر مانند گذشته نیست. بر اساس یک گزارش جدید، در حال حاضر حدود ۵۰ میلیون گوشی سامسونگ در انبارهای کشورهای مختلف چشم‌انتظار خریدار هستند و مدت‌هاست که خریداری برای آن‌ها پیدا نمی‌شود.

ظاهرا اواخر سال گذشته مدیران سامسونگ پیش‌بینی کرده بودند که در سال ۲۰۲۲ موفق به فروش ۳۳۴ میلیون گوشی خواهند شد. اما خیلی زود مشخص شد که چنین انتظاری برآورده نمی‌شود و به همین خاطر برنامه‌های ساخت را بر روی عدد ۲۷۰ میلیون تنظیم کردند. با وجود این کاهش آمار ساخت، در حال حاضر حدود ۲۰ درصد از گوشی‌های ساخت این شرکت بدون مشتری در انبار‌ها باقی مانده‌اند.

با توجه به این وضعیت، سامسونگ برای تقریبا ۶ ماه باقی مانده از سال ۲۰۲۲ باید برای آمار تولید گوشی‌های خود تجدید نظر کند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، سامسونگ در ماه ژانویه و فوریه هر ماه حدود ۲۰ میلیون گوشی تولید کرده که ظاهرا به دلیل تقاضای پایین‌تر از حد انتظار، در ماه مه این آمار به ۱۰ میلیون گوشی رسیده است.

در کمال تعجب، گوشی‌های گران‌قیمتی مانند سری گلکسی S22 و گلکسی زد فولد ۳ بدون مشتری نمانده‌اند بلکه گفته می‌شود بیشتر گوشی‌های موجود در انبار از بین مدل‌های سری گلکسی A هستند. در این زمینه می‌توان حدس زد که طبقه‌ی متوسط تا حد زیادی تحت تاثیر بحران اقتصادی قرار گرفته و به همین خاطر تصمیم گرفته‌اند برای مدت بیشتری از گوشی‌های خود استفاده کنند. گفتنی است گوشی‌های سری گلکسی A معمولا از جمله پرفروش‌ترین گوشی‌های سامسونگ محسوب می‌شوند.

هنوز مشخص نیست که آیا در ماه‌های آتی آمار فروش گوشی‌های سامسونگ افزایش پیدا می‌کند یا نه. اما در هر صورت این یک چالش بسیار مهم برای سامسونگ به حساب می‌آید که باید ببینیم برای برطرف کردن این مشکلات چه رویکردی را اتخاذ می‌کنند. دیجی کالا

برچسب ها: سامسونگ
ارسال نظر