۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵
تعداد بازدید: ۹۰۴۰۰
وزارت بهداشت سنگاپور از شناسایی نخستین مورد از ابتلا به آبله میمون در این کشور خبر داد.
کد خبر: ۱۶۶۲۶

اولین مورد ابتلا به آبله میمون در جنوب شرق آسیا مشاهده شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، آبله میمون گرچه در ابتدا تنها در مرکز و غرب آفریقا دیده شده بود، اما طی ماه‌های اخیر موارد مختلف ابتلا به آن در قاره‌های مختلف و کشورهای متعدد گزارش شده است. تاکنون این بیماری در بیش از ۳۵ کشور جهان مشاهده شده و ۲۵۰۰ تن را آلوده کرده است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت بهداشت سنگاپور از شناسایی اولین مورد از ابتلا به آبله میمون در این کشور خبر داد. این نخستین مورد از ابتلا به این بیماری در جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود.

این بیمار یک مرد ۴۲ ساله انگلیسی است که به عنوان مهماندار هواپیما کار می‌کند که در اواسط ماه ژوئن به سنگاپور وارد شده است. حال این بیمار خوب گزارش شده و در بخش بیماری‌های عفونی تحت درمان قرار دارد.

همچنین ۱۳ فردی که با این بیمار در تماس نزدیک قرار داشته اند شناسایی شده و هم اینک در قرنطینه به سر می‌برند. به طور معمول این افراد باید به مدت ۳ هفته (۲۱ روز) در قرنطینه باشند تا از عدم ابتلای آن‌ها به آبله میمون اطمینان حاصل شود.

وزارت بهداشت کره جنوبی نیز از شناسایی دو مورد مشکوک ابتلا به آبله میمون در این کشور خبر داد. با این حال، هنوز آزمایش‌های نهایی بر روی این افراد انجام نشده است./ انتخاب

ارسال نظر
آخرین اخبار