۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: ۶۰۹۵۶
افزایش ۶۶۰۰ تومانی نرخ شکر در یکسال اخیر
دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران قیمت برنج خارجی را از ۲۴ تا ۳۷ هزار تومان و نرخ برنج ایرانی را از ۶۰ هزار تا ۱۱۰ هزار تومان اعلام کرد.
کد خبر: ۱۶۷۳۱

 اقلام خوراکی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، قاسمعلی حسنی  درباره وضعیت بازار مواد غذایی اظهار داشت: در حال حاضر بازار شرایط ثبات و آرامش را می‌گذراند، و جنب و جوش خرید مردم بعد از آزادسازی قیمت‌ها را شاهد نیستیم.
وی افزود: اکنون مدیریت مصرف را از سوی مصرف‌کنندگان شاهدیم و از خرید‌های کاذب کم شده و بازار روال عادی خود را طی می‌کند.
دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی درباره مشاهداتی در زمینه افزایش قیمت روغن تاکید کرد: بعد از آزادسازی قیمت‌ها روغن در فروشگاه‌های زنجیره‌ای اشباع شده و مشکلی بابت تامین و توزیع نیست و قیمت‌ها نیز تغییری نکرده است.
وی درباره آخرین وضعیت قیمت برخی اقلام نیز گفت: نرخ اقلام اساسی بر اساس قیمت مصرف‌کننده است که دولت تعیین کرده است، در حال حاضر قیمت هر کیلو شکر ۱۸۱۰۰ هزار تومان تعیین شده و به نرخ ۱۹۵۰۰ تومان به صورت عمده خرید و فروش می‌شود و در بخش خرد هم نرخ آن ۲۰۵۰۰ تومان است.
حسنی با بیان اینکه قیمت روغن با همان نرخ مصرف‌کننده که دولت تعیین کرده به فروش می‌رسد، افزود: بنکداران هیچ دخل و تصرفی روی نرخ آن ندارند.
وی قیمت برنج خارجی را از ۲۴ تا ۳۷ هزار تومان و نرخ برنج ایرانی را از ۶۰ هزار تا ۱۱۰ هزار تومان اعلام کرد.
دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی همچنین گفت: حبوبات هم در فصل تابستان و گرما مصرف ندارد از ۱۵ مهر بازار داغی خواهد داشت.
وی درباره وضعیت اقلامی که مواد اولیه‌شان وارداتی است گفت: جنگ اوکراین بسیاری از اقلام را تحت‌تاثیر قرار داده و اکنون تمام دنیا در شرایط مشابه ما به سر می‌برند که با مدیریت منابع و مصارف از سوی دولت و مصرف‌کنندگان از این مرحله عبور خواهیم کرد.
حسنی در مقایسه روند تغییر قیمت‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیان داشت: مثلا در مورد قیمت شکر از ۱۱۵۰۰ تومان اواخر خرداد پارسال به ۱۸۱۰۰ تومان در سال جاری رسیده‌ایم که ۶۶۰۰ تومان افزایش را نشان می‌دهد.
وی درباره نوسان در تقاضا نیز خاطرنشان کرد: تقاضا و مصرف سر جای خود است و تغییری نکرده و فقط از اسراف و ریخت و پاش‌ها کم شده، درواقع مصرف نظام‌مند می‌شود.ایلنا

برچسب ها: کالای اساسی گرانی کالاهای اساسی گرانی کالا
ارسال نظر