۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: ۱۹۸۲۸۱
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا معتقد است با توجه به مثبت شدن تست کرونا مسافران که اخیرا به کشور وارد می‌شوند باید مراقب تشدید این ویروس باشیم.
کد خبر: ۱۶۷۴۰

 کرونا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، حمید سوری، اپیدمیولوژیست و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با تایید غیرپیش‌بینی بودن وضع ویروس کرونا در جهان و ایران گفت: اخبار رسیده از مسافران و افرادی که طی این روز‌ها از خارج از کشور به داخل می‌آیند نشان می‌دهد تست اغلب آن‌ها مثبت است. این موضوع نشان می‌دهد که باید مراقبت‌ها تشدید این ویروس باشیم.
 سوری به افزایش آمار کرونا در برخی از استان‌های کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر دو استان مازندران و خوزستان با افزایش تعداد مبتلایان روبه‌رو است، تهران نیز تغییرات اندکی داشته، اما برای نتیجه‌گیری و قضاوت نهایی هنوز زود است.
وی توضیح داد: اگر میزان بستری و کشندگی کرونا در ماه‌های اخیر کاهش یافته بخشی از این موضوع به این برمی‌گردد که سویه‌ای که در حال حاضر در کشور شایع است، کم‌خطرتر از سویه‌های قبلی محسوب می‌شود.
این متخصص از کم بودن تست‌های کرونا در کشور انتقاد و اظهار کرد: درحال حاضر وزرات بهداشت اطلاعات دقیق و درستی از وضعیت کرونا در کشور در اختیار متخصصان قرار نمی‌دهد. از طرفی رنگ‌بندی شهر‌هایی که پیش از این هم گفته بودیم، چندان شفاف نیست. پس درواقع تحلیل‌ها از وضعیت کرونا در فضایی غبارآلود و تاریک انجام می‌شود و این جای نگرانی دارد.
او در پاسخ به این سوال که چرا کمیته کشوری کرونا این انتقادات را به وزارت بهداشت منتقل نمی‌کند، گفت: ما این درخواست‌ها را مطرح می‌کنیم، اما وزارت بهداشت ترتیب عمل نمی‌دهد.

برچسب ها: آخرین آمار کرونا ستاد ملی مقابله با کرونا عضو ستاد ملی مقابله با کرونا قله کرونا کرونا رنگ‌بندی کرونایی
ارسال نظر
آخرین اخبار