۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: ۳۵۷۸۸
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت؛
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، گفت: تغذیه انحصاری با شیرمادر در ۶ ماه نخست بعد از تولد نوزاد در کشور به ۴۷.۴ درصد رسیده است.
کد خبر: ۱۹۳۰۷

نیمی از نوزادان ایرانی شیر مادر نمی خورند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، محمدرضا صایینی، در مراسم بزرگداشت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر که در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، افزود: بر اساس تحقیقات ملی، تغذیه انحصاری با شیرمادر در کشور سال ۷۹ بالغ بر ۴۴.۱ درصد بود که در سال ۸۹ به ۵۳.۱ درصد و در سال ۹۶ به ۴۷.۴ درصد رسید.

وی، درصد شهری تغذیه انحصاری با شیرمادر در سال ۹۶ را ۴۵.۹ و درصد روستایی تغذیه انحصاری با شیرمادر را ۵۰.۹ اعلام کرد و گفت: باید بتوانیم با مداخلات و برنامه‌هایی این درصد را به ۷۰ برسانیم.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت بیان داشت: بیمارستان‌های دوستدار کودک سالم در کشور از ۱۱ بیمارستان در سال ۷۰ به ۵۶۸ بیمارستان در سال ۱۴۰۰ رسیده است.

صایینی افزود: در صورتی که تمام ۱۰ اقدام لازم برای تبدیل یک بیمارستان به بیمارستان دوستدار کودک سالم انجام شود، بر اساس ارزیابی‌ها می‌توان ۸۵ درصد بیمارستان‌های کشور را به بیمارستان دوستدار کودک سالم تبدیل کرد./ مهر

برچسب ها: شیر مادر تغذیه با شیر مادر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
ارسال نظر
آخرین اخبار