۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۵
تعداد بازدید: ۳۷۱۹۶۶
مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر اعلام کرد که تمام خواسته‌های سرمربی تیم ملی در برنامه‌ریزی لیگ لحاظ شده است.
کد خبر: ۱۹۵۵۴

خواسته‌های اسکوچیچ در لیگ لحاظ شده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، سهیل مهدی مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ در حاشیه کارگاه آموزشی معاونان اجرایی و مدیران تیم‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول اظهار کرد: شیوع کرونا در چند سال گذشته اجازه نمی‌داد اینگونه جلسات برگزار شود و این دوره‌ها را به صورت وبینار داشتیم اما با این وجود حضور مدیران و معاونان اجرایی تیم‌ها نداشتیم که امروز آمدند. همانطور که می‌دانید، برای هر فصل یک جمع‌بندی نیاز داریم و باید مسائل مختلف بررسی شود. ما دوست داریم شونده صحبت‌های آنها هم باشیم تا نظراتشان را در نحوه برگزاری مسابقات داشته باشیم. ان‌شاءالله کیفیت مسابقات را با این کارها ارتقاء بدهیم.

وی درباره نامه فیفا برای مشخص کردن نحوه توزیع سهمیه لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما در قالب مسئول برگزاری در آخر این فرآیند هستیم. اگر نامه‌ای آمده، باید از نهادهای بالاتر مورد بررسی قرار بگیرد. مسئله اصلی در این باره زیرساخت‌ها، ورزشگاه‌ها و زمان بندی فیفا است. به شخصه اشراف روی نامه ندارم اما فکر می‌کنم مجری برگزاری،  تیم من و همکاران من هستند و امیدواریم به نحو احسن برگزار کنیم.

مهدی درخصوص دغدغه باشگاه‌ها و مطرح کردن آنها گفت: بحث اصلی ما در این جلسات هماهنگی و همفکری است. اکثر چالش‌هایی که ایجاد می‌شود به واسطه انتظارات ما از باشگاه‌ها و آنها از ما است. با این جلسات وقتی انتظارات را بشنویم، چالش‌ها کمتر می‌شود.

وی درباره آخرین شرایط ورزشگاه‌های در آستانه شروع مسابقات لیگ برتر عنوان کرد یکی از مشکلات عمده ما همین ورزشگاه‌ها هستند. ما در ورزشگاه آزادی به جز پرسپولیس و استقلال، سه تیم مطرح پیکان، هوادار و سایپا را در لیگ برتر و دسته اول داریم، آن هم در حالی که فقط دو ورزشگاه آزادی و دستگردی در دسترس هستند که در دستگردی سه تیم تمرکز شده‌اند. درباره ورزشگاه وطنی قائمشهر باید بگویم  که چمن ورزشگاه آخرین قسمت ورزشگاه است. اگر چمن برسد، می‌توانند میزبان باشند. نمی‌دانم چمن استادیوم در چه وضعیتی است. همچنین بخشی از ورزشگاه آبادان که مربوط به VIP است، تخریب شده است و امیدواریم به شروع مسابقات برسد. کرمان و انزلی به شدت کار می کنند و امیدوارم وارد مسابقات شوند.

وی درباره موضوع حق پخش تلویزیونی عنوان کرد: ساختار تجاری برای باشگاه‌ها باید تعریف شود و درآمد‌های مسابقات و خارج از مسابقات مشخص باشد که ما چنین برنامه‌ای نداریم. باید قوانین فوتبال و ورزش حرفه‌ای از سوی وزارت ورزش و مجلس تنظیم شود تا باشگاه‌ها را به استقلال مالی برساند. بخشی از حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا به دلیل همین مشکلات بود. تحریم‌ها به یک طرف، باشگاه‌ها پول‌های‌شان را نمی‌توانند دریافت کنند و از طرف دیگر استقلال مالی و انضباط مالی باید ایجاد شود. تا وقتی که این‌ها را نداریم چه کار می‌توانیم انجام دهیم؟

مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر، درباره برنامه‌های لیگ برتر تا زمان آغاز جام جهانی و اینکه اسکوچیچ درخواستی برای اردوی طولانی‌مدت داشت است، اشاره کرد: این درخواست را از سوی سرمربی تیم ملی خیلی وقت است که داشته‌ایم و بیش از روز‌های فیفا از ما زمان خواسته شده که صد درصد زمان درخواستی را در اختیار ایشان قرار دادیم. تیم ملی اولویت است و برنامه لیگ طبق برنامه تیم ملی تنظیم شده است. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و شرایط آب و هوایی و گرد و غبار ایجاد نشود، می‌توانیم نیم فصل را تا جام جهانی برگزار کنیم. سوپرجام نیز قرار است بعد از جام جهانی و در نیم فصل برگزار شود.

وی درباره عدم برگزاری 3 دیدار در فصل گذشته لیگ برتر عنوان کرد: این بازی‌ها به دلیل شرایط خارج از فوتبال برگزار نشد که آرزو می‌کنم دیگر این اتفاق رخ ندهد.

برچسب ها: سهیل مهدی دراگان اسکوچیچ لیگ برتر فوتبال ایران
ارسال نظر
آخرین اخبار