۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۷
تعداد بازدید: ۳۳۵۲۱
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری گفت: امسال مرز‌های شلمچه، میرجاوه، خسروی، تمرچین، چزابه، مهران آماده جابه جایی زائران اربعین است.
کد خبر: ۱۹۵۷۶

اعزام زائران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، داریوش باقر جوان گفت: طی رایزنی‌هایی که انجام داده ایم برای اربعین ظرفیت جابه جایی ۸۰ هزار نفر در روز را داریم، برای این میزان جابه جایی هم ۸ هزار دستگاه اتوبوس پلاک یکتا را در نظر گرفته ایم به طوری که روزانه سه هزار دستگاه اقدام به جابه جایی مسافران اربعین می‌کنند.
به گفته مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری مرز شلمچه، چزابه، مرز مهران، مرز خسروی و تمرچین در آذربایجان غربی آماده است و امسال هم با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده از سمت مرز میرجاوه شاهد ورود تعداد بسیار زیادی از پاکستانی‌ها برای عبور از مرز‌ها هستیم بنابراین در زمینه هم برنامه ریزی‌های زیادی صورت گرفته است.
او می‌گوید: تمامی نرخ‌های مصوب برای فروش بلیت‌ها تعیین شده و هیچ شرکت حمل ونقل مسافری حق ندارد بالاتر از نرخ‌های تصویب شده اقدام به فروش بلیت اتوبوس کند همچنین در تمامی پارکینگ‌ها و پایانه‌های فروش تابلو‌های نرخ‌های مصوب نصب شده است.
چندی پیش هم وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است برای عملیات اربعین امسال پیش بینی شده که ۵ میلیون مسافر زائر کربلا خواهند بود، جلسات مفصل با حضور تمامی دستگاه‌ها در حال برگزاری است و تمامی مسیر‌های جاده‌ای و اصلاح آن‌ها در حال انجام است و ۳۰۰ هزار نفر با قطار و ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر هم از طریق هواپیما جابه جا و مابقی زائران از طریق زمینی جابه جا می‌شوند بنابراین با توجه به تشدید گرما در پایانه‌ها وسایل سرمایشی در نظر گرفته شده است./باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها: اربعین زائرین اربعین حسینی ویزای اربعین
ارسال نظر
آخرین اخبار