۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
تعداد بازدید: ۴۰۹۹۲
رئیس کمیته امداد از اجرای آزمایشی طرح حامی‌یابی برای بیماران نیازمند در خراسان رضوی خبر داد و گفت: این طرح پس از بررسی و رفع اشکالات در سراسر کشور اجرا خواهد شد.
کد خبر: ۱۹۶۶۷

طرح حامی‌یابی برای بیماران نیازمند به‌صورت آزمایشی اجرا می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، رئیس کمیته امداد در سفر به استان خراسان رضوی و دیدار با خانواده‌های نیازمند در شهرستان‌های گناباد، بجستان و مه‌ولات با بیان اینکه توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای مددجویان مهمترین ماموریت کمیته امداد است، افزود: امسال هدف‌گذاری کمیته امداد ایجاد ۵۰۰ هزار شغل است که ۲۵۰ هزار مورد آن برای اقشار نیازمند دهک‌های اول تا پنجم در نظر گرفته شده است.
آقای سیدمرتضی بختیاری با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۰۴ هزار اشتغال برای جامعه هدف ایجاد شد، افزود: لازمه دریافت تسهیلات اشتغال، گذراندن دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای است و امسال بهره‌مندی ۱۵۰ هزار نفر از دوره‌های مهارت‌آموزی برنامه‌ریزی شده است.
وی از همراهی بانک‌ها درپرداخت تسهیلات اشتغال تشکر کرد و گفت: با توجه به اینکه بیش از ۵۰ درصد از خانوار‌های مددجو، بانوان سرپرست خانوار دارای فرزند یتیم هستند، به دنبال رونق مشاغل خانگی برای این خانواده‌های هستیم تا وظیفه مادری تحت‌الشعاع شغل آنان قرار نگیرد.
آقای بختیاری با بیان اینکه دو سوم امدادگران کمیته امداد خودشان حامی ایتام و فرزندان محسنین هستند، گفت: در شهرستان گناباد سرانه واریزی برای ایتام به یک میلیون و ۱۴۵ هزار تومان افزایش یافته که این امر نشان از حمایت مسؤلان محلی و همراهی اعتماد مردم است.
رئیس کمیته امداد بر لزوم تامین هزینه‌های درمان مددجویان تاکید کرد و افزود: طرح حامی‌یابی برای بیماران، طرح خوبی است که ابتدا در شهرستان گناباد اجرا می‌شود و پس از نتیجه‌گیری مناسب، به سراسر کشور تعمیم داده خواهد شد./ صدا و سیما

 
ارسال نظر
آخرین اخبار