۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: ۹۶۹۲۲
چین در درمان سرطان از طریق ایمونوتراپی به موفقیت دست یافته است.
کد خبر: ۱۹۸۲۷

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط؛ به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، دانشگاه علم و فناوری چین (USTC) گفت: محققان چینی با شناسایی یک گیرنده هورمونی خاص به عنوان یک هدف بالقوه، پیشرفتی در درمان سرطان از طریق ایمونوتراپی ایجاد کرده‌اند.

درمان سرطان در چین

ایمونوتراپی یا ایمنی درمانی نوعی از درمان سرطان است که به سیستم ایمنی بدن شما کمک می‌کند تا با سرطان مقابله کند. ایمونوتراپی از گلبول‌های سفید خون و اندام‌ها و بافت‌های سیستم لنفاوی تشکیل شده است. ایمونوتراپی نوعی درمان بیولوژیکی است. درمان بیولوژیکی نوعی درمان است که از مواد ساخته شده از ارگانیسم‌های زنده برای درمان سرطان استفاده می‌کند.

براساس مقاله‌ای که در مجله Science در ۴ آگوست منتشر شد، گیرنده، MC۵R، با هورمونی به نام α-MSH، که توسط غده هیپوفیز تولید می‌شود، برای تقویت رشد تومورها عمل می‌کند.

این یافته توسط تیمی از محققان در دانشگاه حاصل شد که در حال بررسی نقش محور هیپوتالاموس-هیپوفیز در ایمنی تومور بودند. آنها سطوح هورمون‌های مختلف را در موش‌های مبتلا به تومور بررسی کردند و دریافتند که سطح α-MSH به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

طبق این مقاله، افزایش سطح این هورمون می‌تواند با ترویج تجمع سلول‌های میلوئیدی و سرکوب سیستم ایمنی از طریق گیرنده MC5R، منجر به رشد تومور در بدن انسان شود.

به گفته محققان دانشگاه، مطالعات قبلی نشان داده است که بیمارانی که از افسردگی و استرس طولانی مدت رنج می برند، رشد سریع تومورها و پاسخ ضعیف‌تر به ایمونوتراپی سرطان را نشان می‌دهند که حاکی از‌آن است سیستم عصبی و واکنش‌های استرس نقش مهمی در رشد تومور ایفا می‌کند./ الف

برچسب ها: درمان سرطان سرطان بیماران
ارسال نظر
آخرین اخبار