۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
تعداد بازدید: ۵۸۲۶۴
مدیرکل دفتر امور جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل سازمان سینمایی از برگزاری بخش ویژه «نقش‌های پارسی» و نمایش ١٠ فیلم در چهل و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو خبر داد.
کد خبر: ۲۱۰۰۰

۱۰ فیلم ایرانی در جشنواره مسکو به نمایش گذاشته می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، سیدصادق موسوی گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و مساعدت سازمان سینمایی ١٠ اثر از سینماگران ایران در بخش‌های مختلف جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو به نمایش گذاشته می‌شود.
موسوی افزود: این جشنواره از ۴ الی ١٠ شهریورماه در مسکو برگزار می‌شود. این در حالی است که فیلم «بدون قرار قبلی» ساخته بهروز شعیبی از تولیدات بنیاد سینمایی فارابی در بخش مسابقه اصلی و فیلم «هجده هزار پا» ساخته مهدی شاه‌محمدی از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در بخش مسابقه مستند جشنواره مسکو با دیگر آثار به رقابت خواهند پرداخت.
به گفته موسوی، عطف به سفر رئیس سازمان سینمایی برای نخستین بار در چهل و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو، بخش ویژه‌ای با نام «نقش‌های پارسی» به سینمای ایران اختصاص داده شده و فیلم‌های «مسیر معکوس» ساخته ابوالفضل جلیلی، «پسران دریا» ساخته حسین قاسمی جامی و افشین هاشمی و «بچه گرگ‌های دره سیب» ساخته فریدون نجفی هر سه از تولیدات بنیاد فارابی و فیلم‌های کوتاه «فشن» ساخته فردین انصاری، «دوآل پا» ساخته محمد رضا مرادی، «دکل» ساخته بابک مصطفوی و «جان داد» ساخته سهیلا پورمحمدی از تولیدات انجمن سینمای جوانان در این بخش ویژه اکران خواهند شد.
مدیرکل دفتر امور جشنواره‌ها و همکاری‌های بینالملل سازمان سینمایی با معرفی یکی از بخش‌های غیر رقابتی جشنواره امسال با عنوان «ردپای روسیه» که به تأثیر ادبیات و فرهنگ روسیه در آثار سینمایی اختصاص دارد، ادامه داد: فیلم «رمانتیسم عماد و طوبی» ساخته کاوه صباغ زاده از تولیدات بنیاد سینمایی فارابی در این بخش از جشنواره حضور دارد.
وی گفت: رسول صدر عاملی کارگردان نام آشنای ایرانی نیز در ترکیب هیات داوران بخش اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو حضور داشته و در کنار داورانی از کشور‌های آفریقای جنوبی، ترکیه و روسیه آثار پذیرفته شده در این بخش را قضاوت خواهد کرد.
وی همچنین، از حضور فیلم‌های: «شکوه آرام» کارگردان ناهید حسن زاده، «گرازها» کارگردان غلام رضا جعفری، «هیچ کس در انتظار تو نیست» کارگردان محسن اسلام زاده/ فیلم بلند مستند و فیلم کوتاه مستند «کوچی» کارگردان روح الله اکبری در جشنواره کازان روسیه خبر داد./ صدا و سیما

 
ارسال نظر
آخرین اخبار