۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: ۶۵۶۳۲
وزیر ارتباطات توسعه و راه‌اندازی فیبر نوری در منازل را راه حل معضل کندی اینترنت می‌داند و اعلام کرد که با فراگیر شدن فیبر نوری سرعت اینترنت چند صد برابر می‌شود.
کد خبر: ۲۱۰۸۲

سرعت اینترنت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، کاهش کیفیت و کندی سرعت اینترنت در چند ماه اخیر موجب اعتراض بسیاری از کاربران در کشور شده است. مسئولان به ویژه وزارت ارتباطات در این چند ماه وعده‌های فراوانی را برای بهبود کیفیت و سرعت اینترنت داده‌اند. اما همچنان وضعیت بهتر از قبل نیست.
با این حال به تازگی وزیر ارتباطات در پاسخ به اختلالات و کندی سرعت اینترنت اعلام کرد که کندی اینترنت تا وقتی است که تا خانه مردم فیبرنوری کشیده شود. مشترکان می‌توانند از طریق وای فای به تلفن همراه خود متصل شود و از سرعت بالای اینترنت لذت ببرند.
 عیسی زارع پور امروز در حاشیه افتتاح خط تولید و مراکز تحقیقات شش شرکت حوزه فناوری و دانش بنیان در منطقه ویژه پیام گفت: «ده‌ها پروژه رسمی در حوزه فناوری و ارتباطات در کشور به بهره برداری می‌رسد که اتصال ۴۰۰ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات، راه اندازی تعداد زیادی سایت ۵ G و افتتاح پروژه‌های فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها بخشی از آن‌ها است.»
او ادامه داد: «امروز در منطقه ویژه اقتصادی پیام شاهد افتتاح چند خط تولید محصولات شرکت‌های ایرانی هستیم که عمده تولیدات آن‌ها در حوزه مخابرات است.»
زارع‌پور با بیان اینکه در کشور ظرفیت بسیار خوبی در خصوص تولید تجهیزات مرتبط با حوزه فناوری وجود دارد، توضیح داد: «بسیاری از شرکت‌های فعال در این بخش ظرفیت صادرات دارند و باید از آن‌ها حمایت شود.»
پاسخ وزیر ارتباطات درباره کاهش سرعت اینترنت
وزیر ارتباطات در ادامه در پاسخ به علت کاهش سرعت اینترنت در هفته‌های گذشته گفت: «راهبرد دولت سیزدهم ایجاد شبکه‌ای پرسرعت و امن برای همه مردم است. تلاش خود را در این زمینه معطوف کرده‌ایم.»
او اظهار کرد: «مهمترین اتفاقی که باید برای افزایش سرعت شبکه بیفتد، اجرای طرح فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها است. از طریق آن فیبر نوری با سرعت نامحدود به همه منازل، شرکت‌ها و کسب و کار‌ها می‌رود.»
زارع پور افزود: «این کار شروع شده و با فراگیر شدن آن سرعت اینترنت چند صد برابر می‌شود.»
وزیر ارتباطات توضیح داد: «وقتی تا خانه مردم فیبرنوری کشیده شود، مشترکان می‌توانند از طریق وای فای به تلفن همراه خود متصل و از سرعت بالای اینترنت لذت ببرند.»
او افزود: «با این کار شبکه تلفن همراه هم ارتقا پیدا خواهد کرد. در تلاشیم تا پایان دولت سیزدهم ۸۰ درصد خانوار‌های ایرانی به فیبر نوری دسترسی داشته باشند.»
وزیر ارتباطات اضافه کرد: «ارائه مسیریاب‌های رایگان در قالب پلتفرم‌هایی که مردم از طریق آن موقعیتی که در آن قرار دارند را مشاهده از طریق آن مسیر‌هایی که می‌خواهند را پیدا کنند، بخش دیگری از این خدمات است.»/ایسنا

برچسب ها: اینترنت ایران فروش اینترنتی
ارسال نظر
آخرین اخبار