۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: ۱۲۸۴۵۰
سخنگوی شورای نگهبان گفت:طرح دوفوریتی استفساریه مواد (۳)، (۴) و (۵) قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار" در جلسه  (چهارشنبه نهم شهریورماه ۱۴۰۱) شورای نگهبان بررسی و خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
کد خبر: ۲۱۱۸۳

آخرین خبر از قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار/استفساریه مواد (۳)، (۴) و (۵) بررسی شد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، دکتر هادی طحان نظیف در توییتی اعلام کرد: ‏"طرح دوفوریتی استفساریه مواد (۳)، (۴) و (۵) قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار" در جلسه  (چهارشنبه نهم شهریورماه ۱۴۰۱) شورای نگهبان بررسی و خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

سخنگوی شورای نگهبان  گفت: اصل تصویب این قانون به چند ماه قبل بازمی‌گردد و ابهام‌هایی در مقام اجرا درباره آزمون وکالت نسبت به این مصوبه وجود داشت.

دکتر طحان نظیف تصریح کرد: میان مجریان و قانونگذار اختلاف نظری در مورد برداشت از قانون وجود داشت که حتی در این خصوص نامه‌ای هم از طرف رئیس قوه قضائیه خطاب به مجلس شورای اسلامی ارسال شده بود که رئیس دستگاه قضا در این نامه از مجلس خواسته بود که از این موضوع رفع ابهام صورت گیرد.

وی افزود: در این چند روز هم نظرات و دیدگاه‌های مختلفی نسبت به این استفساریه از طرق مختلف به دست ما در شورای نگهبان رسید و ما این نظرات را هم مورد بررسی دقیق قرار دادیم که طبیعتا زاویه نگاه اعضای شورای نگهبان بررسی مصوبات از جهت مغایرت‌های شرعی و قانونی است./پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان.

برچسب ها: سخنگوی شورای نگهبان شورای نگهبان قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار قوه قضائیه آزمون وکالت
ارسال نظر
آخرین اخبار