۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲
تعداد بازدید: ۷۸۹۸۹
مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ۵۲ میلیون هکتار از اراضی کشور قابلیت تبدیل شدن به کانون‌های گرد و غبار را دارد.
کد خبر: ۲۱۵۱۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط لاهیجان‌زاده مسئول پیگیری و اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست گفت: بر اساس بند‌های ١۵ گانه سیاست‌های ابلاغی، قرار است در سال ١۴٠۴ از محیط زیست مطلوب بهره‌مند باشیم، اما آمار‌ها نشان می‌دهد به وضعیت مطلوب نرسیده‌ایم.

به گفته آقای لاهیجان‌زاده در ٢٠ سال گذشته، بجز یک یا دو سال کشور با خشکسالی مواجه بوده و باعث ایجاد کانون‌های گرد و غبار بسیاری شده است. از این رو تمام برنامه‌های توسعه‌ای باید منطبق با شرایط کشور باشد.

٣۴ میلیون هکتار از اراضی کشور به کانون گرد و غبار تبدیل شده است! 

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ۵۲ میلیون هکتار از اراضی کشور قابلیت تبدیل شدن به کانون‌های گرد و غبار را دارد که از این میزان ٣۴ میلیون هکتار تبدیل شده است.

آقای لاهیجان‌زاده گفت: از ١٣٠ میلیارد مترمکعب آب تجدیدشونده به ١٠٠ میلیارد متر مکعب رسیده ایم. این نشان می‌دهد اگر سرانه مصرف از ١٧٠٠ متر مکعب کمتر شود یعنی وارد تنش آبی شده ایم که البته الان بیشتر استان‌های کشور وارد این مرحله شده اند.
٣۴ میلیون هکتار از اراضی کشور به کانون گرد و غبار تبدیل شده است!
به گفته آقای لاهیجان زاده وضعیت آب‌های زیرزمینی کشور بحرانی است و آبخوان‌های کشور در سال به طور متوسط ۵۵ سانتیمتر افت می‌کنند.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بحران فرونشست زمین نیز به یکی از چالش‌های بزرگ تبدیل شده است، این مسأله در استان اصفهان بسیار نگران کننده است فرونشست را در شهر اصفهان هم داریم، در تهران، البرز و دامغان هم وضعیت بهتر نیست./ صدا و سیما

برچسب ها: سازمان حفاظت از محیط زیست گردوغبار
ارسال نظر
آخرین اخبار