۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
تعداد بازدید: ۳۳۸۸۹
سخنگوی وزارت امور خارجه به مناسبت روز ملی سینما پستی اینستاگرامی منتشر کرد.
کد خبر: ۲۱۵۱۶

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، ناصر کنعانی در این پست نوشت: سینما، دریچه‌ای هنرمندانه برای گفتگوی مردم یک کشور و ملت‌های جهان با یکدیگر است. کنعانی: سینما ابزار قدرتمند دیپلماسی عمومی کشورمان است.

"هنر هفتم" یکی از اثرگذارترین هنر‌های ارتباط گیری و گفتمان بین مردمی است.امروزه جایگاه سینما و سینماگران جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی، جایگاهی بلند و قابل احترام است.

سینما ابزار قدرتمند دیپلماسی عمومی کشورمان است که می‌تواند قوی‌تر و بلیغ‌تر از گذشته، باور‌ها و آرمان‌های انسانی، اخلاقی، دینی، مذهبی و انقلابی مردم ایران را به بهترین شکل در منظر جهانیان به تصویر کشد.

امیدواریم با زحمات و تلاش‌های سینماگران متعهد و دغدغه‌مند کشورمان، سینمای جهان هر روز قوی‌تر و هنرمندانه‌تر از دیروز شاهد هنرنماییِ آثار خلاقانه با موضوعات ایران فرهنگی، مقاومت و ایستادگی ملت ایران برای حفظ اصالت، عزت و کرامت خود در برابر نظام سلطه سیاسی و فرهنگی و تصویرگری نگاه اصیل انسانی، اخلاقی و اسلامی خود باشد.

نام و یاد بزرگان سینمای ایران که امروز با آثار درخشان خود در میان ملت ایران و سایر ملت‌های جهان، جاودان مانده اند را گرامی داشته و برای همه چهره‌های ماندگار هنر هفتم آرزوی سلامتی و سعادت دارم.

مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه، هنر هفتم را زبانی گویا و جهانی برای تبیین گفتمان فرهنگی - تمدنی ایران اسلامی دانسته و برای کمک به تجلی بیشتر آن همچنان در کنار سینماگران هنرمندمان است.
روز سینما مبارک./ صدا و سیما

برچسب ها: سینما هنر دیپلماسی فرهنگی
ارسال نظر
آخرین اخبار