۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷
تعداد بازدید: ۱۰۴۷۳۷
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که بیانیه تروئیکای اروپا خواسته اسرائیلی‌هاست، گفت که بیانیه اخیر سه کشور اروپایی علیه ایران از حلقوم ناپاک اسرائیل بیرون آمده است.
کد خبر: ۲۱۵۴۴

حرف اروپایی‌ها زاییده ذهن مضمحل صهیونیستی است!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، ابراهیم عزیزی در واکنش به بیانیه اخیر سه کشور اروپایی علیه ایران اظهار کرد: این بیانیه خواسته اسرائیلی‌هاست که این حرف‌ها از حلقوم ناپاک اسرائیل منتهی از زبان اروپایی‌ها بیرون می‌آید. حرف اروپایی‌ها زاییده ذهن آسیب‌دیده و مضمحل اسرائیل و جریان صهیونیستی است.

وی اضافه کرد: اروپایی‌ها فاقد سیاست مستقل هستند و آنها در مواضع سیاسی بین‌المللی محجورند. آمریکا دیکته می‌کند که اروپا چه حرف‌هایی را بزند و اروپا هم آن را بیان می‌کند. اروپایی‌ها خودشان را با خواسته‌های آمریکا هماهنگ می‌کنند و بعد پای میز مذاکره می‌آید. متاسفانه امروز شاهد بی‌اختیاری اروپایی‌ها در مسائل بین‌المللی به ویژه موضوع مذاکرات هستیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از طرف دیگر آمریکایی‌ها بدون اجازه صهیونیست‌ها اقدامی انجام نمی‌دهند و اروپایی‌ها هم بدون اجازه آمریکا اقدام مستقلی انجام نمی‌دهند پس به عبارتی اروپایی‌ها از اسرائیل کسب اجازه کرده و آمریکا از صهیونیست اجازه می‌گیرند و این اروپا است که در نهایت اختیاری از خود در بیان مواضع‌اش ندارد.

وی یادآور شد: آقای جوزف بورل می‌گفت مواضع ایران منطقی است؛ پس چرا تغییر رفتار داد به این دلیل که ما خواسته به حقی اعلام کردیم مبنی بر این‌که مذاکرات به نتیجه برسد که موضوع پادمان بسته شود. آیا درست است که پرونده باز باشد و ما در معرض اتهام باشیم و مدام اتهام‌پروری کند و بعد بگویند توافق صورت گیرد آیا این شدنی است؟

عزیزی اضافه کرد: از نظر ساختار فکری حاکم بر نظام سیاسی آیا می‌توان پرونده‌ای پر از ابهام و ادعا باز باشد و بعد طرف مقابل بگوید اشکالی ندارد مذاکره کنیم و به توافق برسیم حرکت در این جاده یعنی باز ماندن پرونده پر از اتهام، لغو تحریم‌ها بدون تضمین و نداشتن آورده و انتفاع اقتصادی؛ این یعنی حرکت در یک جاده یک طرفه که هیچ عقل سلیمی آن را نمی‌پذیرد./ایسنا.

ارسال نظر
آخرین اخبار