۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: ۴۱۴۵۰
سردار ساجدی‌نیا از آغاز برگشت زائران اربعین حسینی از مرز خسروی خبر داد و گفت: بازگشت زائران از این مرز به تدریج در حال افزایش است.
کد خبر: ۲۱۵۹۸

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، سردار «حسین ساجدی‌نیا» معاون عملیات فراجا در ارتباط ویدئوکنفرانسی با فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران که در مرکز مانیتورینگ شهرستان مهران انجام شد، اظهار داشت: بحمدالله وضعیت خوبی را در تمامی مرزها شاهد هستیم و طبق آماری که از شب گذشته تا به این لحظه بدست آوردیم ورود زائران به کشور در حال افزایش بوده و تعداد ورودی ها نسبت به خروجی زائران هم بیشتر است.

احتمال یکطرفه شدن محور ایلام به مهران در روزهای جمعه و شنبه/  تردد روان زائران در مرز شلمچهسردار ساجدی‌نیا با بیان اینکه تردد زائران در مرز مهران به سهولت در حال انجام است، افزود: در مرز شلمچه نیز تردد روان زائران را شاهد هستیم و بیشتر اتباع خارجی به ویژه اتباع افغانستانی از این مرز تردد دارند.

معاون عملیات فراجا، اظهار داشت: عبور و مرور در جاده های منتهی به مرزها در حال انجام است و ماموران پلیس در هر جایگاهی که برای آنها پیش بینی شده مستقر هستند و ماموریت های خود را به خوبی انجام می دهند.

وی وضعیت تردد در مرز خسروی را هم عادی توصیف کرد و گفت: موج برگشت زائران از این مرز نیز در سایه امنیت کاملی که با همکاری مرزبانی‌های دو طرف آغاز شده به تدریج در حال افزایش است و ماموران ما در حال خدمت رسانی به این عزیزان هستند.

این مقام ارشد فراجا در خصوص وضعیت تصادفات در محورهای منتهی به مرزها عنوان داشت: تا کنون مورد خاصی گزارش نشده و بیشتر تصادفات هم خسارتی بودند.

صبح امروز هم به دلیل تصادف خسارتی که در تونل آزادی مسیر محور مهران به ایلام رخ داده بود شاهد ترافیک سنگین در این محور بودیم که با رصد خوبی که صورت گرفت بلافاصله نیروهای پلیس راهور در محل حضور یافته و نسبت بازگشایی مسیر اقدام کردند و هم اکنون این مسیر باز و تردد در آن روان است.

سردار ساجدی نیا در خاتمه از احتمال یک طرفه شدن محور مهران به ایلام در روز‌های جمعه ۲۵ و شنبه ۲۶ شهریور ماه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه یک روز مانده به اربعین و روز اربعین حسینی قطعاً با خیل عظیم زائرانی که از کشور عراق به سمت مرزهای ایران به خصوص مرز مهران عزیمت می کنند، مواجه خواهیم بود؛ پیش بینی می کنیم با ترافیک سنگین در محور مهران به ایلام روبرو باشیم و مجبور شویم این محور را یک طرفه کنیم./دفاع‌پرس

 

 

برچسب ها: سردار حسین ساجدی‌نیا معاون عملیات فراجا شهرستان مهران مرز مهران مرز شلمچه اتباع خارجی اتباع افغانستانی ایلام ترافیک سنگین
ارسال نظر
آخرین اخبار