۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱
تعداد بازدید: ۱۱۹۲۸۰
اعضای دولت درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس اعلام نظر نموده و نمایندگان دولت را برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کردند.
کد خبر: ۲۱۶۰۴

امروز به تصویب رسید!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، در جلسه صبح روز چهارشنبه هیات وزیران که به ریاست حجت الاسلام رئیسی برگزار شد، اعضای دولت ضمن موافقت با اصلاح آیین نامه اجرایی فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد وزارت جهاد کشاورزی و آیین نامه تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی در صنعت نفت، درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس اعلام نظر نموده و نمایندگان دولت را برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کردند.

هیات وزیران در جلسه امروز خود و در راستای تأمین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مبنی بر رفع مغایرت قانونی در آیین نامه اجرایی مربوط به فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه‌های تابعه آن، پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح آیین نامه یاد شده را به تصویب رساند.

به موجب اصلاحیه مذکور، اموال مازاد موضوع این آیین نامه، توسط وزارت جهاد کشاورزی با اطلاع وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور در چارچوب قوانین و مقررات مربوط به فروش می‌رسد.

همچنین در اجرای تبصره (۲) ماده (۱۰) قانون جهش تولید مسکن، درخصوص فروش زمین‌های متعلق به وزارت جهاد کشاورزی واقع در محدوده و حریم شهر‌ها که براساس ماده (۱۲) قانون تشکیل این وزارتخانه و قوانین بودجه سنواتی با تصویب هیات وزیران امکان‌پذیر می‌گردد، اخذ تأییدیه وزارت راه و شهرسازی قبل از ارجاع موضوع به هیات وزیران ضروری است.

دولت همچنین با هدف تأمین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و رفع مغایرت قانونی اعلام شده از سوی این هیات درخصوص آیین نامه تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی در صنعت نفت، هیات وزیران با اصلاح آیین نامه مذکور موافقت کرد./پایگاه دولت.

برچسب ها: دولت دولت سیزدهم
ارسال نظر
آخرین اخبار