۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: ۱۵۷۹۴۸
به همت کانون کارشناسان دادگستری و با ساخت دبیرستان دخترانه در منطقه محروم سیستان و بلوچستان صورت گرفت؛
دختران دبیرستانی ۳۰ روستای منطقه دشت آبخوان که به دلیل نبود فضای آموزشی نزدیک به محل زندگی از ادامه تحصیل محروم بودند، صاحبت مدرسه شبانه روزی شدند.
کد خبر: ۲۱۶۱۰

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، عملیات احداث دبیرستان دخترانه با اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال به همت کانون کارشناسان دادگستری استان تهران و مشارکت سازمان نوسازی و تجهیز مدارس و همراهی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در آبان ماه ۱۴۰۰ آغاز و روز گذشته در آستانه سال تحصیلی جدید افتتاح شد.

دختران ۳۰ روستای منطقه دشت آبخوان صاحب مدرسه شبانه روزی شدند
با اجرای این پروژه دانش آموزان دختر از ۳۰ روستای حوزه دشت آبخوان که تاکنون به دلیل نبود فضای آموزشی شبانه روزی از ادامه تحصیل در مقاطع متوسطه محروم بودند از نعمت فراگیری آموزش در منطقه برخوردار می‌شوند.

دختران ۳۰ روستای منطقه دشت آبخوان صاحب مدرسه شبانه روزی شدند

همچنین در حاشیه مراسم افتتاح دبیرستان شبانه روزی دشت آبخوان مراسم کلنگ  سالن ورزشی چندمنظوره‌ای نیز در مجاورت این دبیرستان جهت بهره برداری مردم منطقه با حضور مسئولان منطقه و استانی، نماینده مردم خاش و مسئولان کانون کارشناسان دادگستری به زمین زده شد.


دختران ۳۰ روستای منطقه دشت آبخوان صاحب مدرسه شبانه روزی شدند
رضا علیپور، رئیس کانون کارشناسان دادگستری استان تهران در این باره اظهار داشت: کانون کارشناسان دادگستری استان تهران در راستای مسئولیت اجتماعی خود باتوجه به محرومیت این منطقه و تعداد زیاد دانش آموزان بازمانده از تحصیل در دشت آبخوان اقدام به ساخت یک مدرسه دخترانه شبانه روزی در زمینی به وسعت ۲۸۰۰ متر و زیربنای ۱۴۰۰ متر کرد.
وی افزود: بخش‌های مختلفی در این مدرسه شامل سالن غذاخوری، فضای آموزشی استاندارد و خوابگاه دانش آموزی احداث شده  است و اعتبارات مورد نیاز  آن نیز  توسط اعضای کانون کارشناسان دادگستری استان تهران تامین  شده است.

وی خاطر نشان کرد:  کانون در سیل گلستان و زلزله اخیر روستای سایه خوش هرمزگان نیز اقدامات مشابهی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی انجام داده است.

اسماعیل حسین زهی نماینده خاش در مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص گفت: پیش از احداث این مدرسه به دلیل نبود زیرساخت‌های کافی و محرومیت منطقه دختران روستا‌های اقماری دشت آبخوان تا کلاس ششم امکان تحصیل داشتند و پس از آن مجبور به ترک تحصیل و یا مهاجرت به شهر بودند، این  مجتمع شبانه روز طی مدت کوتاهی به بهره برداری رسید و می‌تواند در سال تحصیلی جدید مشکلات بسیاری از دانش آموزان منطقه و روستا‌های اطراف را مرتفع سازد.

برچسب ها: کارشناسان دادگستری دادگستری استان تهران آموزش آموزش پرورش سیستان و بلوچستان
ارسال نظر
آخرین اخبار