۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: ۸۶۷۵۳
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سالانه ۷۰۰ نفر از کارگران در حوادث ناشی از کار فوت می کنند که ضایعه بزرگی برای جامعه است.
کد خبر: ۲۱۶۲۱

ضایعه بزرگی برای جامعه/ فوت سالانه 700 کارگر براثر حوادث ناشی از کار

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، علی حسین رعیتی فرد عصر سه شنبه در مانور سراسری بازرسی از کارگاه‌های پرخطر در بازرسی از معدن پیشرو معادن سوادکوه با بیان اینکه امروز در سراسر کشور مانور ایمنی حوادث در استان‌های دارای معادن و کارگر معدنی و در صنایع و کارگاه‌های پر خطر استان‌ها برای کاهش حوادث ایمنی انجام شد.

معاون روابط کار وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه سالانه نزدیک به ۷۰۰ نفر کارگر در حوادث ناشی از کار فوت می‌کنند، این رقم را ضایعه بزرگی برای جامعه کارگری دانست و افزود: تلاش داریم تا با بازرسی و نظارت بازرسین و مسئولان HSE واحدهای تولیدی و کمیته‌های حفاظتی، ایمنی و حفاظت فنی را در سطح واحدهای تولیدی لحاظ کنیم و ارتقا دهیم.

وی با اشاره به سختی کار در معادن، خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا حق و حقوق کارگرانی که به صورت بیست سال متوالی در معادن بوده اند را به عنوان سخت و زیان آور لحاظ کنیم و بازنشسته شوند.

این مسئول با اشاره به نقش این سازمان در صیانت از نیروی کار و منابع مادی کشور بر لزوم ارتقا ایمنی تأکید کرد و با بیان اینکه کشور امسال به کنوانسیون ۱۵۵ سازمان جهانی کار پیوسته است، افزود: طبق این مهم، تمامی دستگاه‌ها موظف هستند تا ایمنی و ارتقا ایمنی را رعایت کنند؛ به عنوان مثال آموزش و پرورش و وزارت علوم باید موضوعات ایمنی را در مباحث درسی خود بگنجانند./ مهر

برچسب ها: #کارگران حوادث کاری آمار حوادث کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
ارسال نظر
آخرین اخبار