۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: ۷۹۳۱۴
محققان، یک سامانه آموزشی بر اساس هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که قادر است به شکلی جامع‌تر از مربیان ورزشی تمرینات تناسب اندام کاربران را هدایت و ارزیابی کند.
کد خبر: ۲۱۶۲۹

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، در سال‌های اخیر مهندسان و دانشمندان رایانه ابزار‌های فناوری مختلفی ابداع کرده‌اند که می‌تواند تجربه آموزش تندرستی را ارتقا دهد. ساعت‌های هوشمند، ردیاب‌های سلامتی، گوشی‌ها یا هدفون‌های ضدعرق و تجهیزات هوشمند بدن‌سازی خانگی از جمله این ابداعات هستند.

مدل‌های جدید پیشرفته محاسباتی به خصوص الگوریتم‌های یادگیری عمیق، این پتانسیل را دارند که این ابزار‌ها را بیش از پیش بهبود بخشند تا این ابزار‌ها بیشتر نیاز‌های کاربران را تامین کنند. محققان دانشگاه «برشیا» در ایتالیا به تازگی یک سامانه دید رایانه‌ای ابداع کرده‌اند که می‌تواند تاثیرگذاری و کارایی آموزش سلامتی و تمرینات تناسب اندام را در خانه و باشگاه‌های ورزشی ارتقا دهد.


ارتقای تمرینات ورزشی با ابداع آینه‌های هوشمند

این سامانه بر پایه الگوریتم یادگیری عمیق استوار است که برای شناسایی و تشخیص حالت‌های بدنی در تصاویر ضبط شده ویدئویی آموزش دیده است. به گفته محققان، این دستگاه بر اساس الگوریتم «اسکلت‌بندی» (skeletonization) کار می‌کند و می‌تواند بهترین راه آموزش و تمرین را برای هر فرد مشخص کند.

یکی از مزیت‌های این سیستم این است که هیچ بخشی در تماس با کاربر وجود ندارد بلکه با وجود دوربین‌ها و با اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی حرکات کاربر ارزیابی می‌شود. این آینه هوشمند در حالت ایده‌آل قادر خواهد بود که تمرین‌های تناسب اندام را همانند مربیان شخصی و به شکلی جامع‌تر ارزیابی کند./ تک اکسپلور

برچسب ها: هوش مصنوعی رایانه تناسب اندام
ارسال نظر
آخرین اخبار