۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴
تعداد بازدید: ۵۱۱۹۱
وزارت‌خارجه روسیه با اشاره به تلاش‌های این کشور برای برقراری صلح و آشتی بین جمهوری‌آذربایجان و ارمنستان، گفت: ایروان و باکو تازه در ابتدای راه طولانی مصالحه قرار دارند.
کد خبر: ۲۱۶۵۳

ایروان و باکو تازه در ابتدای راه طولانی مصالحه!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، وزارت‌خارجه روسیه با اشاره به تلاش‌های این کشور برای برقراری صلح و آشتی بین جمهوری‌آذربایجان و ارمنستان، گفت: ایروان و باکو تازه در ابتدای راه طولانی مصالحه قرار دارند. به گزارش فارس، بعداز نقض آتش‌بس برقرار شده بین ارمنستان و جمهوری‌آذربایجان در پی تیراندازی مجدد نظامیان باکو به‌سمت نیرو‌های ایروان، مسکو از راه دشوار و طولانی مصالحه بین دو طرف خبر داد. «دنیس گونچار» مدیر بخش چهارم کشور‌های مستقل مشترک‌المنافع وزارت خارجه روسیه بیان داشت: ایران و باکو در ابتدای راه دشوار و طولانی برای آشتی و صلح قرار دارند. گونچار در مصاحبه با شبکه «ریانووستی»، توضیح داد: بدیهی است که ما تازه در ابتدای راه دشوار آشتی بین دو کشور هستیم و دستیابی به نتایج پایدار مستلزم زمان و تلاش‌های قابل توجه دو طرف است.

برگزاری نشست سه‌جانبه

وی ضمن اشاره به تلاش‌های روسیه برای کمک به ارمنستان و جمهوری آذربایجان در اجرای توافقات سه‌جانبه، اظهارداشت: روسیه مصمم است به باکو و ایروان تمام کمک‌های لازم را برای اجرای توافقات سه‌جانبه داشته باشد. طبق این گزارش، گونچار با بیان اینکه تمام تماس‌های مرتبط با ایروان و باکو از جمله در سطوح عالی، از طریق ادارات مربوط و فرماندهی نیرو‌های حافظ صلح انجام می‌شود، افزود: در صورت تصمیم‌گیری برای برگزاری نشست سه‌جانبه بعدی سران جمهوری آذربایجان، ارمنستان و روسیه، اطلاعیه مرتبط از طریق دفتر مطبوعاتی کرملین اعلام خواهد شد. شامگاه سه‌شنبه نیز «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه از «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهوری آذربایجان خواست تا خصومت‌ها را متوقف کرده و به توافق آتش‌بس با ارمنستان بازگردد. بامداد سه‌شنبه بود که درگیری‌های شدیدی بین نظامیان ارمنستان و جمهوری آذربایجان رخ داد که به گفته وزارتخانه‌های دفاع دو طرف، چند نقطه در مرز شاهد تیراندازی و تبادل آتش بود. روز بعد، جمهوری آذربایجان خبر داد که در تبادل آتش اخیر با ارمنستان، ۵۰ نفر از نظامیان این کشور کشته شده‌اند./آرمان ملی.

برچسب ها: ارمنستان منازعه جمهوری آذربایجان و ارمنستان جمهوری آذربایجان قفقاز روسیه
ارسال نظر
آخرین اخبار