۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹
تعداد بازدید: ۴۹۵۰۹
کارشناس بازار سرمایه گفت: بیش از ۸۷ درصد از نماد‌ها امروز منفی بودند که کم رنگ‌تر شدن اخبار سیاسی و بحث افزایش نرخ دلار بر روند منفی بازار اثر گذار بودند.
کد خبر: ۲۱۶۸۲

افت شاخص کل/ بیش از ۸۷ درصد از نماد‌ها امروز منفی بودند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، امروز یکشنبه (۲۷ شهریور) شاخص کل بورس با اُفت ۸۳ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۳۸۹ هزار و ۱۶ واحد قرار گرفت.شاخص کل بورس با اُفت ۱۱ هزار و ۱۸۳ واحدی در تراز یک میلیون و ۳۷۷ هزار و ۹۱۵ واحد متوقف شد.

آقای آراد پورکار کارشناس بازار سرمایه گفت:بازار امروز به طور کلی روند منفی را طی کرد. بیش از ۸۷ درصد از نماد‌ها امروز منفی بودند. کم رنگ‌تر شدن اخبار سیاسی و بحث افزایش نرخ دلار بر روند منفی بازار اثر گذار بودند. برای روند منفی امروز همچنین باید به اصلاح نماد‌های پالایشی‌ها نیز اشاره کرد.ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم هزار و ۲۹۹ میلیارد تومان رسید. «فولاد»، «شپنا» و «فملی» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «شستا»، «خساپا» و «خودرو» سه نماد پر تراکنش بودند

شاخص کل هم وزن هم با اُفت ۲ هزار و ۹۸۱ واحدی روی پله ۴۰۱ هزار و ۹۰۸ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۳ هزار و ۱۴۰ میلیارد سهم به ارزش هزار و ۲۹۹ میلیارد تومان رسید.

شاخص فرابورس هم با اُفت ۱۰۲ واحد روی پله ۱۸ هزار و ۶۳۰ واحدی ایستاد. همچنین حجم معاملات امروز سهام در فرا بورس به تعداد ۹۸۲ میلیارد سهم به ارزش ۳۸۹ میلیارد تومان رسید

برترین گروه صنعتی بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۲۱۹ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «شیمیایی» و «فراووده نفتی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های دانا، وتوس و حپترو بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های های وایران، ورنا و شفا بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های کزغال، کشرق و گدنا بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت وآوا، غویتا و زکشت بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

افران، فردا، کمند بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، افران و صمعاد ۲۱۲ در بورس ایران داشتند

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اراد ۱۱۳، اعتماد و ثبات بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اراد ۱۱۳، اعتماد واوصتا در فرابورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

نماد‌های افران، میدکو ۲ و کمند بیشترین ارزش معامله و نماد‌های افران، شستا و دانا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.
نماد‌های اراد ۱۰۴۴، اراد ۹۵۴ و اخزا ۰۰۶۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های دی، کرمان و کارا ۴ بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند./باشگاه خبرنگاران جوان.

برچسب ها: بازار سرمایه بورس ایران
ارسال نظر
آخرین اخبار