۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹
تعداد بازدید: ۶۶۵۵۵
اداره آمار کانادا گزارش داد: بیشترین کاهش از سال ۱۹۹۰ بوده است و این کاهش از ۵ درصد افتی که در سه ماهه سوم ۲۰۰۸ در جریان بحران مالی جهان اتفاق افتاد نیز بیشتر است.
کد خبر: ۲۱۶۸۵

ثروت کادانایی‌ها یک تریلیون دلار کم شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، اداره آمار کانادا گزارش داد، ثروت خالص مردم کانادا در سه ماهه دوم امسال در مجموع یک تریلیون دلار کانادا معادل ۷۷۵ میلیارد دلار سقوط کرده که بخش قابل توجهی از آن مربوط به کاهش قیمت مسکن در این کشور بوده است.

بر اساس این گزارش، این رقم بیشترین کاهش از سال ۱۹۹۰ بوده است. این کاهش از ۵ درصد افتی که در سه ماهه سوم ۲۰۰۸ در جریان بحران مالی جهان اتفاق افتاد نیز بیشتر است.

آمار‌ها نشان داد، بدهی اعتباری خانوار‌ها به عنوان بخشی از درآمد قابل تصرف ۱۸۱.۷ درصد افزایش یافته است. این رقم در سه ماه نخست ۲۰۲۲ برابر با ۱۷۹.۷ درصد بود.

ارزش خانه‌های مسکونی خانواده‌های کانادایی در سه ماه آوریل تا ژوئن ۳۲۳ میلیارد دلار کاهش یافته است درحالی که دارایی‌های مالی ۴۰۹ میلیارد دلار کاهش یافته اند.

بر اساس اعلام اداره آمار کانادا، «یک سری افزایش قیمت مسکن که در اواخر سال ۲۰۱۸ آغاز شده بود، به علت دست و پنجه نرم کردن بازار مسکن با افزایش سریع نرخ بهره متوقف شده است.»

با توجه به قیمت خانه در کانادا همچنان در حال کاهش است و انتظار می‌رود هزینه‌های استقراض بیشتر افزایش یابد، کاهش ثروت خالص ناشی از افت ارزش مسکن احتمالا تا نیمه دوم امسال ادامه پیدا کند.

بانک مرکزی کانادا هفته گذشته برای مقابله با تورم، نرخ بهره را به ۳.۲۵ درصد افزایش داد. نرخ تورم در این کشور به بالاترین سطح در چند دهه گذشته رسیده است. انتظار می‌رود در ماه آینده نیز نرخ بهره بانکی در این کشور باز هم افزایش یابد.

انتهای پیام/فارس.

ارسال نظر
آخرین اخبار