۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: ۴۷۰۳۰
طبق بیانیه رسمی وبگاه جوایز نوبل مراسم اعلام برندگان از ۳ تا ۱۰ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی (۱۱ تا ۱۸ مهر ۱۴۰۱ شمسی) برگزار می‌شود.
کد خبر: ۲۱۶۹۲

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، قرار است از برندگان برای شرکت در هفته نوبل که در ماه دسامبر و در استکهلم برگزاری می‌شود، دعوت شود.

طبق این بیانیه برنده جایزه نوبل ۲۰۲۲ پزشکی را در روز سوم اکتبر (۱۱ مهر) اعلام شود. همچنین روز ۴ اکتبر (۱۲ مهر) برنده جایزه نوبل فیزیک و ۵ اکتبر (۱۳ مهر) برنده جایزه نوبل شیمی در سال ۲۰۲۲ میلادی اعلام می‌شوند.

زمان اعلام برندگان نوبل ۲۰۲۲ میلادی مشخص شددر سال گذشته میلادی انستیتو کارولینسکا در استکهلم، دیوید جولیوس و آردم پاتاپوتیان را به عنوان برنده نوبل پزشکی سال ۲۰۲۱ میلادی اعلام کرد. این محققان برای اکتشاف بخش جدیدی از گیرنده‌های دما و لامسه در بدن انسان برنده نوبل پزشکی شدند.

همچنین شیوکورو مانابه از آمریکا و کلاوس هاسلمن از آلمان و جورجیو پاریسی از ایتالیا به عنوان برندگان جایزه فیزیک نوبل ۲۰۲۱ معرفی شدند. نیمی از این جایزه به مانابه و هسلمن و نیم دیگر آن به پاریسی تعلق دارد. هر سه دانشمند برای کمک‌های پیشگامانه برای درک ما از سیستم‌های پیچیده فیزیکی برنده جایزه نوبل شدند.

در کنار آن‌ها بنیامین لیست آلمانی و دیوید مک میلان بریتانیایی - آمریکایی برنده جایزه نوبل شیمی ۲۰۲۱ میلادی شدند. آن‌ها برای توسعه ارگانوکاتالیز نامتقارن این جایزه را دریافت کردند./صدا و سیما

برچسب ها: نوبل شیمی علم فیزیک پزشکی
ارسال نظر
آخرین اخبار