۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: ۵۷۰۳۳
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی؛
نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بنده صراحتاً به شخص وزیر آموزش و پرورش گفتم که با این آئین نامه ضعیف، قانون رتبه بندی معلمان از خاصیت افتاد، چراکه منزلت معلم را خدشه دار می‌کند.
کد خبر: ۲۱۶۹۶

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، ابراهیم عزیزی در جمع برخی از فعالان فرهنگی با انتقاد از نحوه اجرای ضعیف قانون رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش با ارائه یک آئین نامه ضعیف، قانون رتبه بندی را از خاصیت انداخت.

او افزود: اینکه معلم به نوعی مجبور شود که برای مشمول شدن در قانون رتبه بندی، مدارکی را بارگزاری کند که بعضاً متعلق به خودش نبوده، کار صحیحی نیست و این از ضعف آئین نامه وزارتخانه آموزش و پرورش است، هر چند که وزارتخانه خود نخواهد که چنین اتفاقی بیفتد.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: امروز می‌شنویم که برای بارگزاری مدارک در سایت رتبه بندی، بازار سیاه مدرک سازی شکل گرفته و این در شأن معلم و آموزش و پرورش نیست که بازیچه دست چنین گروه‌هایی قرار گیرد.

عزیزی خاطرنشان کرد: بنده صراحتاً به شخص وزیر آموزش و پرورش گفتم که با این آئین نامه ضعیف، قانون رتبه بندی معلمان از خاصیت افتاد، چراکه منزلت معلم را خدشه دار می‌کند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود نیاز اصلی آموزش و پرورش را محتوای مناسب و معلم در تراز دانست و گفت: متأسفانه آموزش و پرورش در این راستا ضربه خورده است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس اضافه کرد: گلوگاه آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است لذا باید برای پرورش معلم در تراز و محتوای مناسب، روی کیفیت این دانشگاه کار کرد./مهر.

برچسب ها: مجلس شورای اسلامی نظام رتبه بندی معلمان ابراهیم عزیزی
ارسال نظر
آخرین اخبار