۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶
تعداد بازدید: ۵۲۰۴۴
شهردار منطقه ۲ گفت: با هماهنگی پلیس راهور مسیر ویژه تردد موتورسواران درمیدان توحید احداث می‌شود.
کد خبر: ۲۱۷۲۴

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، مهدی صالحی بااشاره به اینکه محدوده میدان توحید یکی از معابر پرتردد منطقه به شمار می‌آید افزود: با توجه به تداخل حرکتی موتورسواران و خودرو‌ها در این محدوده و مشکلات ترافیکی، موجب افزایش حوادث رانندگی به ویژه موتورسواران می‌شود. 

احداث نخستین مسیر ویژه موتورسواران در میدان توحید

وی افزود: بر همین اساس طرح کانالیزه شدن مسیر موتورسیکلت در این محدوده پیشنهاد شد و با هماهنگی پلیس راهور یک مسیر اختصاصی از ابتدای خیابان نصرت غربی تا خیابان آزادی برای موتورسواران به طول ۴۰۰ متر ایجاد می‌شود.

صالحی با بیان اینکه عملیات نرده‌گذاری برای جداسازی مسیر تردد خودرو‌ها از موتورسواران شروع شده است گفت: مسیر پیشنهادی جزو محدوده‌های پارک حاشیه‌ای به شمار می‌آمد و تاکنون خودرو‌ها پارک می‌کردند که با هماهنگی پلیس، مسیر پارک حاشیه‌ای خودرو‌ها حذف شد.

شهردار منطقه ۲ عرض مسیر اختصاصی را یک و نیم‌متر عنوان کرد و ادامه داد: اکنون ۲ مسیر برای خودرو‌ها و یک مسیر برای موتورسواران اختصاص یافته است.

صالحی با تأکید بر اینکه اجرای مسیر جداکننده خیابان توحید به طور آزمایشی در این مسیر شروع شده است اظهار داشت: در صورت کسب نتایج مثبت و تأیید پلیس راهور این طرح در سایر مسیر‌های دیگر منطقه هم اجرا می‌شود تا تصادف‌های موتورسواران کاهش یابد./صداوسیما

برچسب ها: مهدی صالحی شهرداری شهرداری تهران موتور سیکلت
ارسال نظر
آخرین اخبار