۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷
تعداد بازدید: ۱۶۶۹۳۸
اداره آمار آلمان گفت: دلایل افزایش قیمت بیش از حد متوسط ​​هیزم و گلوله‌های چوب، افزایش تقاضا و همچنین افزایش قیمت خرید و هزینه حمل و نقل در صنعت چوب است.
کد خبر: ۲۱۸۸۲
رشد بالای ۸۰ درصدی قیمت هیزم در آلمان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، اداره آمار فدرال (دستاتیس) در گزارش روز پنجشنبه خود اعلام کرد که قیمت هیزم و گلوله‌های چوب در آلمان در ماه اوت نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۸۵.۷ درصد افزایش یافته است.

این ارقام نشان می‌دهد که هزینه هیزم بسیار سریعتر از قیمت کلی مصرف کننده در این کشور رشد کرده است. قیمت کلی مصرف کننده در مدت مشابه ۷.۹ درصد افزایش یافته است.

 

این اداره همچنین تأکید کرد که در میان افزایش قیمت حامل‌های انرژی، افراد بیشتری در آلمان به هیزم به عنوان راهی جایگزین برای گرم کردن خانه‌های خود روی آورده‌اند.

آلمان، بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا، در بحبوحه توقف عرضه گاز طبیعی روسیه، با بحران انرژی دست و پنجه نرم می‌کند.

بر اساس این گزارش، ماه گذشته میلادی، برلین مجموعه‌ای از اقدامات را با هدف کاهش مصرف گاز در طول فصل سرمای آتی اعلام کرد.

این اقدامات شامل کاهش دمای گرمایش در ادارات و ساختمان‌های دولتی، به استثنای نهاد‌های اجتماعی مانند بیمارستان ها، از ۲۰ به ۱۹ درجه سانتیگراد است. کسب‌وکارها، از جمله خرده‌فروشان بزرگ، در حال حاضر شروع به کاهش استفاده از برق کرده‌اند.

افزایش هزینه‌های انرژی به خانوار‌ها و مشاغل در سراسر اتحادیه اروپا آسیب رسانده است. سایر کشور‌های اروپایی نیز اقدامات شدیدی را برای محدود کردن مصرف انرژی مانند ممنوعیت روشنایی بیرون ساختمان‌ها و کاهش دمای گرمایش داخلی، اتخاذ کرده اند.

انتهای پیام/ راشاتودی.

برچسب ها: اخبار "آلمان"
ارسال نظر
آخرین اخبار