۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵
تعداد بازدید: ۱۰۴۰۴۵
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: تا صبح امروز چهار میلیون و ۲۰۹ هزار و ۸۰۹ نفر از زائران حضرت رضا (ع) وارد مشهد مقدس شده اند.
کد خبر: ۲۱۹۰۶

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، آقای گنابادی نژاد صبح امروز در گفتگو با شبکه خبر درباره آخرین تمهیدات ورود زائران به مشهد مقدس به مناسبت سالروز شهادت علی بن موسی الرضا (ع) افزود: بنا بر آخرین آمار تا صبح امروز چهار میلیون و ۲۰۹ هزار و ۸۰۹ نفر از زائران حضرت رضا (ع) وارد مشهد شده اند و ۶۳ درصد ظرفیت‌های اسکان استان به طور کامل مورد استفاده قرار گرفته است که در این خصوص ۹۵ درصد ظرفیت‌های اسکان رسمی، ۸۸ درصد ظرفیت‌های اسکان موقت و ۴۰ درصد ظرفیت اسکان اضطراری ما به زائران اختصاص داده شده است.

تاکنون بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار زائر وارد مشهد شده اندمعاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی همچنین از زائران خواست قبل از حرکت به سمت مشهد بلیت رفت و برگشت را تهیه و محل اقامتشان را تعیین کنند.

گنابادی نژاد افزود: زائران می‌توانند هرگونه اطلاعات و راهنمایی در موضوعات مختلف به ویژه حوزه اسکان مورد نیاز خود را از شماره تلفن ۰۵۱۳۷۰۴۵ جویا شوند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی همچنین درباره خدماتی که شهروندان مشهدی به مناسبت سالروز شهادت آقا علی بن موسی الرضا به زائران ارائه می‌دهد گفت: مسیر بهشت عنوان خدمتی است که شهروندان مشهدی به مدت سه روز در خیابان امام رضا (ع) میزبان زائران هستند و پویش هم محله‌ای امام رضا (ع) نیز خدمت دیگری است که مشهدی‌ها، زائران را در منازلشان اسکان می‌دهند.

گنابادی نژاد درخصوص استفاده زائران از خودروی شخصی برای سفر به مشهد مقدس هم افزود: بیش از ۸۷ درصد زائران با وسیله نقلیه شخصی، ۵ و ۲ دهم درصد با قطار و ۵ و یک دهم درصد هم با اتوبوس به مشهد سفر کرده اند.

وی همچنین درباره ارائه تمهیدات ترافیکی نیز گفت: این تمهیدات از طریق پلیس راهور به اطلاع زائران رسانده خواهد شد./صدا و سیما

برچسب ها: مشهد علی بن موسی الرضا (ع)
ارسال نظر
آخرین اخبار