۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶
تعداد بازدید: ۱۰۳۶۴۵
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران از کمبود شربت‌های آنتی بیوتیک کودکان خبر داد.
کد خبر: ۲۱۹۰۸

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط؛ سید علی فاطمی گفت: تعریف دارو‌های کمیاب از سوی وزارت بهداشت دچار تغییر شده است و گفته‌اند هر مولکول دارویی حتی اگر یک شکل از آن وجود داشته باشد کمبود محسوب نمی‌شود، به طور مثال برای سالبوتالوم که در آسم کاربرد دارد ما هم شربت و هم اسپری داریم، اگر شربت موجود باشد و اسپری آن نباشد می‌گویند که کمبودی وجود ندارد، در حالی که از نظر داروساز‌ها این کمبود است و ممکن است که شربت به کار برخی از بیماران نیاید و بهتر است کمبود‌های دارویی آنگونه که وجود دارد، اعلام شود.

بهتر است کمبود‌های دارویی آنگونه که وجود دارد، اعلام شود!

وی افزود: هنوز وضع دارویی ما نسبت به شش ماه قبل تغییر نکرده است و همان کمبود‌ها وجود دارد و برغم اینکه سازمان غذا و دارو در مصاحبه‌های مختلف اعلام می‌کند که کمبود‌ها کاهش پیدا کرده، اما تغییر محسوسی صورت نگرفته است.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر پرداخت مطالبات داروخانه‌ها در قالب طرح دارویار گفت: این اطلاعیه به گونه‌ای نوشته شده است که گویی مطالبات طرح «دارویار» را پرداخت کرده است، در حالی که داروخانه‌ها یک هفته از ماه تیر و همه ماه مرداد را از بیمه تأمین اجتماعی طلبکار هستند.

فاطمی افزود: شهریور تازه تمام شده است و اگر بخواهیم همه مطالبات را در نظر بگیریم خواهیم دید با احتساب شهریور ما دو ماه و یک هفته از تأمین اجتماعی بابت طرح دارویار مطالبه داریم، این در حالی است که سازمان بیمه سلامت همه بدهی خود برای طرح دارویار تسویه کرده است.

وی ادامه داد: پیشتر بهانه‌هایی برای زیاد بودن زمان رسیدگی به اسناد وجود داشت، اکنون با الکترونیک شدن نسخ و اسناد دیگر این بهانه‌ها قابل قبول نیست. قبل از اجرای این طرح این سازمان حدود ۷ تا ۸ ماه در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها تأخیر داشت. این سازمان بدهی‌های خود تا خرداد و بخشی از سهم پرداخت بیمار (فرانشیز) طرح دارویار تا ماه تیر را پرداخت کرده است./صدا و سیما

برچسب ها: بازار دارو سازمان غدا و دارو وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی انجمن داروسازان ایران
ارسال نظر
آخرین اخبار