۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳
تعداد بازدید: ۹۱۷۲۸
آژانس فضایی ایتالیا نخستین تصاویر از برخورد کاوشگر دارت ناسا با یک سیارک را به وسیله ماهواره خود (LICIAcube) خود منتشر کرد.
کد خبر: ۲۱۹۸۲

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، کاوشگر "دارت" ناسا در نخستین آزمایش دفاعی زمین با یک سیارک (سیارک دیمورفوس) برخورد کرد. هدف از این آزمایش ناسا این است که متوجه شویم که در صورت تهدید انسان‌ها به سرنوشت دایناسورها، می‌توان سنگ‌های فضایی را منحرف کرد یا خیر؟!

نخستین تصاویر از برخورد کاوشگر ناسا با یک سیارک منتشر شد

اکثر دانشمندان از این تصور که فضاپیمای آن‌ها در هم شکسته شود، ناراحت خواهند شد، اما برای تیم کاوشگر دارت ناسا، هر چیزی به جز نابودی کامل به عنوان یک شکست تلقی خواهد شد!

این فضاپیمای ۳۳۰ میلیون دلاری (۳۰۰ میلیون پوندی) به یک سیارک در حدود ۱۱ میلیون کیلومتری بالای اقیانوس هند برخورد کرده است. این برخورد با سرعتی نزدیک به هفت کیلومتر در ثانیه رخ داده و کاوشگر نیم تنی را محو کرده است!

آژانس فضایی ایتالیا نخستین تصاویر از برخورد کاوشگر دارت ناسا با یک سیارک را به وسیله ماهواره LICIAcube این آژانس فضایی منتشر کرده است.

سیارک دیمورفوس و مسیر حرکت آن خطری برای کره زمین محسوب نمی‌شود، اما هدف ناسا از این مأموریت، ایجاد آمادگی برای مواقعی است که سیارک‌های بزرگ و خطرناک، در مسیر برخورد با زمین قرار می‌گیرند.

نخستین تصاویر از برخورد کاوشگر ناسا با یک سیارک منتشر شد

نخستین تصاویر از برخورد کاوشگر ناسا با یک سیارک منتشر شد

برچسب ها: ناسا فضاپیما سیارک دانشمندان
ارسال نظر
آخرین اخبار