۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹
تعداد بازدید: ۱۲۰۱۷۴
به زودی در راستای مذاکرات فشرده سیاسی ایران قرار است ۷ میلیارد دلار دیگر از پول‌های بلوکه شده ایران آزاد شود.
کد خبر: ۲۲۰۲۲

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، اخیراً رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی در خبری اعلام کرد است در حالی که مذاکرات رفع تحریم‌ها به دلیل عدم اتخاذ تصمیم سیاسی از سوی ایالات متحده آمریکا همچنان بدون حصول نتیجه باقی مانده، اما خبر‌هایی رسیده که طی هفته‌های اخیر مذاکرات فشرده‌ای با وساطت یکی از کشور‌های منطقه درباره آزادسازی همزمان زندانیان ایران و آمریکا انجام و میلیارد‌ها دلار از منابع ارزی مسدود شده کشور نیز در این چارچوب در شرف آزادسازی است.

در همین رابطه سخنگوی سازمان ملل نیزاعلام کرده است باقر نمازی برای معالجه از ایران خارج شده و همچنان سیامک نمازی نیز از بازداشت آزاد شده است.


جزئیاتی از آزادسازی پول های بلوکه شده ایران
خبرگزاری رویترز و فایننشال تایمز هم به نقل از منابع آگاه اعلام کرده اند به زودی بخشی از پول‌های بلوکه شده ایران به خاطر تحریم‌ها آزاد می‌شود.

در همین خصوص پیگیری خبرنگار خطوط حاکی است این پول‌ها که قرار است به زودی و با انجام مذاکرات فشرده آزاد شود مبلغش به میزان ۷ میلیارد دلار است که به زودی با اعلام یک حساب از سوی ایران پرداخت خواهد شد.

این گزارش حاکی است اوایل سال جاری نیز با تبادلات صورت گرفته بین ایران و انگلیس مبلغ ۷ میلیارد دلار از پول‌های بلوکه شده ایران آزاد شده بود.

برچسب ها: شورای امنیت ملی سازمان ملل
ارسال نظر
آخرین اخبار