۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳
تعداد بازدید: ۷۱۱۳۸
در بازدید جانشین وزیر دفاع از سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو؛
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با حضور در سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو (ایران نانو۱۴۰۱) از محصولات به نمایش درآمده در این نمایشگاه بازید کرد.
کد خبر: ۲۲۱۴۱

جانشین وزیر دفاع از سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو بازدید کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، سردار سرتیپ پاسدارسید مهدی فرحی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو (ایران نانو۱۴۰۱) که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، از محصولات به نمایش درآمده در این نمایشگاه بازید کرد.

در جریان این بازدید، سردار سرتیپ پاسدارسید مهدی فرحی از دستاوردها و محصولات شرکت‌های فعال در حوزه فناوری نانو بازدید و ضمن گفتگو با مدیران این شرکت‌ها، از نزدیک در جریان فعالیت‌ این شرکت‌ها قرار گرفت.

در این نمایشگاه که از روز ۹ مهر ماه آغاز شد، آخرین دستاوردها و محصولات بیش از ۱۶۰ شرکت تولیدی و ارائه‌دهنده خدمات نانویی به نمایش درآمد.

سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو با هدف ایجاد تعامل میان نقش‌آفرینان مختلف توسعه فناوری نانو و ایجاد فرصتی برای گفتگو میان مدیران ارشد با صاحبان دستاوردهای کشور در حوزه مرز دانش برگزار شد.

گفتنی است، برنامه توسعه فناوری نانو که با الگوی بومی توسط دولت سیزدهم در حال پیگیری است، تاکنون منجر به دستاوردها و نتایجی نظیر فعالیت علمی و پژوهشی بیش از ۴۰ هزار اسناد و پژوهشگر در عرصه فناوری نانو، حفظ جایگاه چهارم دنیا در انتشار مقالات علمی، تولید بیش از ۱۲۰۰ محصول و تجهیز مبتنی بر فناوری نانو به وسیله بیش از ۳۲۵ شرکت فناور و صنعتی، تکمیل بیش از ۲۹۰ طرح رفع نیاز صنایع مبتنی بر فناوری‌های داخلی، قطع وابستگی به واردات در برخی حوزه‌های راهبردی و صادرات محصولات فناوری نانو به بیش از ۴۵ کشور شده است.

پایان پیام/فارس.

ارسال نظر
آخرین اخبار