۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: ۸۴۶۴۴
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اکنون واردکنندگان در مسیر واردات خودرو در حال رتق و فتق امور مربوطه بوده و یکی یکی در حال انعقاد قراردادهایشان هستند.
کد خبر: ۲۳۴۸۳
واردکنندگان خودرو در حال انعقاد قرارداد هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، در حالی واردکنندگان خودرو همچنان درگیر مشکلات متعددی برای بارگذاری اطلاعات و مدارک برای طی کردن روند ثبت سفارش خودرو  هستند که وزیر صنعت اعلام کرده "کار ما به عنوان دولت در این زمینه انجام شده  و امید می‌رود به زودی کار نهایی شود. " 

سید رضا فاطمی‌امین با اعلام اینکه در حال حاضر آیین‌نامه واردات خودرو مصوب شده و هماهنگی با سازمان ملی استاندارد، محیط زیست و دیگر دستگاه‌ها انجام شده است، گفت:  افراد و شرکت‌هایی که متقاضی واردات بوده‌اند نیز تقاضا‌های خود را ارائه داده‌اند و ما نیز منتظریم اگر جایی به مشکلی برخورد کردند، رفع و رجوع کنیم.

واردکنندگان خودرو در حال انعقاد قرارداد هستند

وزیر صنعت تصریح‌کرد: اکنون واردکنندگان در مسیر واردات خودرو در حال رتق و فتق امور مربوطه بوده و یکی یکی در حال انعقاد قراردادهایشان هستند.

 وی افزود: واردکنندگان خودرو باید موضوع خدمات پس از فروش را تضمین کنند، یا نماینده رسمی بوده و یا انتقال فناوری انجام دهند و این‌ها شرایط اصلی انجام واردات است.

بر اساس این گزارش است تا پایان سال ۹۰‌هزار دستگاه خودرو وارد کشور شود. مطابق آیین‌نامه اولویت با خودرو‌های کمتر از ۱۰ هزار یورو خواهد بود و پس از آن خودرو‌های در بازه قیمتی ۱۰ تا ۲۰ هزار یورویی وارد خواهد شد. البته ارائه خدمات پس از فروش و همچنین پاس کردن استاندارد‌های ۸۵ گانه از جمله مدارک اصلی درخواست شده از شرکت‌های یاد شده است.   قیمت‌گذاری خودرو‌های وارداتی در بورس و بر مبنای عرضه و تقاضا انجام خواهد شد که فرآیند کنترلی بهتری روی قیمت آن خواهد بود.

 انتهای پیام/تسنیم.

برچسب ها: خودرو واردات خودرو
ارسال نظر
آخرین اخبار