۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹
تعداد بازدید: ۱۲۸۹۳۵
رئیس شورای شهر تهران گفت: قاعدتا با این شرایط و عدم تحویل اتوبوس‌ها باید در انتظار روزهای نامناسبی همانند سال‌های قبل در شهر تهران باشیم.
کد خبر: ۲۳۴۸۵

باید در انتظار روزهای نامناسبی در شهر تهران باشیم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، مهدی چمران صبح امروز در حاشیه برگزاری یکصدوششمین جلسه شورای شهر تهران در واکنش به صحبت‌های زاکانی شهردار تهران در خصوص اختصاص یک خط تراموا در شهر تهران اظهار کرد: تراموا یا اتوبوس برقی یکی از وسایل نقلیه عمومی نیمه سنگین است که نسبت به مترو هزینه کمتری برای احداث آن می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ وسیله نقلیه‌ای جای مترو را نخواهد گرفت، گفت: این وسیله نقلیه سنگین و پاک است و میزان جابجایی مسافران توسط مترو نیز زیاد است البته هزینه زیادی نیز باید برای احداث آن انجام داد و در واقع جایگاه مترو با سایر وسایل نقلیه تفاوت دارد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تراموا یا اتوبوس برقی به چند شکل در کشور‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: این اتوبوس‌ها در مسیر ریل شده و یا بدون ریل یا به صورت یک کابین یا چند کابین مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و اگر مسیر مناسبی نیز بدون تقاطع برای احداث تراموا در شهر تهران در نظر گرفته شود می‌تواند جهت جابجایی مسافران موثر باشد، اما باید به این نکته اشاره شود که باید مسیر‌های مناسب بررسی و در نهایت در رابطه با خط تراموا تصمیم‌گیری شود.

چمران با بیان اینکه تراموا در مسیر‌هایی که تقاطع‌های زیادی را دارند نمی‌تواند موثر باشد، تصریح کرد: مگر اینکه در خیابان‌هایی که کمتر تقاطع داشته باشیم یا اصلا نداشته باشیم، از این وسیله استفاده کنیم.

وی در خصوص استفاده از اتوبوس برقی در مسیر میدان بهارستان تا میدان جمهوری گفت: اخیرا به صورت آزمایشی در این میسر از اتوبوس برقی استفاده شده و بر اساس اعلام شهرداری تهران نتایج آن نیز مثبت بوده منتها اتوبوس‌های برقی هزینه‌های زیادی دارند ضمن اینکه باید محل مناسبی نیز برای شارژ اتوبوس‌های برقی در نظر گرفته شود که البته ما در حال حاضر امکانات لازم برای شاژر نداریم.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در ارتباط با وارونگی هوای پایتخت تصریح کرد: امروز نیز آقای جمالی‌نژاد در رادیو اعلام کرد که حدود ۱۰ سال است که اتوبوسی به کلانشهر‌های پایتخت داده نشده که قاعدتا با این شرایط نمی‌توان انتظار داشت که اقدامات خوبی در کاهش آلودگی هوا انجام داد.

چمران با اشاره به وارونگی هوا گفت: قاعدتا با این شرایط و عدم تحویل اتوبوس‌ها باید در انتظار روز‌های نامناسبی همانند سال‌های قبل در شهر تهران باشیم.

وی همچنین به طرح جدید شهرداری تهران با عنوان بسته‌های خرسندساز ویژه کارکنان و پرسنل شهرداری تهران گفت: این طرح نیز طرح خوبی است که در قالب چند محور برای نیرو‌های شهرداری تهران انجام می‌شود و هر طرح و برنامه‌ای که در راستای بهبود شرایط زندگی همکاران ما در شهرداری انجام شود مورد توجه شورا خواهد بود./ تسنیم

برچسب ها: شورای شهر تهران مهدی چمران آلودگی هوا شهرداری تهران
ارسال نظر
آخرین اخبار