۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
تعداد بازدید: ۹۰۱۸۴
عمویی در تشریح جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس؛
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از سال ۲۰۰۶ عضو ناظر سازمان همکاری شانگهای بوده که از سال گذشته روند عضویت دائم در این سازمان را آغاز کرده است.
کد خبر: ۲۳۵۱۱

موافقت اعضای کمیسیون با لایحه الحاق ایران به سازمان همکاری شانگ‌های

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، ابوالفضل عمویی در تشریح جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی روز گذشته و امروز برای دو دستورکار تقنینی جلسه فوق‌العاده‌ای برگزار کرد.

وی بیان کرد: دولت لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگهای را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این لایحه برای بررسی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شد. کمیسیون امنیت ملی در این دو جلسه به بحث و تبادل نظر بین اعضای کمیسیون و نمایندگان دستگاه‌ها از جمله وزرات امور خارجه، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و وزارت دفاع و مرکز پژوهش‌های مجلس پرداخت و در نهایت پس از تبادل نظرها، اکثریت اعضای کمیسیون با این لایحه موافقت کردند.

این لایحه مربوطه به عضویت به مجلس ارسال شد که گزارش کمیسیون درباره آن به هیئت رئیسه برای در دستور قرار دادن و اعلام رأی نمایندگان ارجاع شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از سال ۲۰۰۶ عضو ناظر سازمان همکاری شانگهای بوده که از سال گذشته روند عضویت دائم در این سازمان را آغاز کرده است. این لایحه مربوطه به عضویت به مجلس ارسال شد که گزارش کمیسیون درباره آن به هیئت رئیسه برای در دستور قرار دادن و اعلام رأی نمایندگان ارجاع شد. همچنین کمیسیون موضوع رفع ابهام از یک تبصره در طرح تأسیس سازمان پدافند غیرعامل را مورد بررسی قرار داد./مهر.

برچسب ها: وزارت اطلاعات ابوالفضل عمویی مرکز پژوهشهای مجلس مجلس شورای اسلامی سازمان همکاری شانگهای
ارسال نظر
آخرین اخبار