۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: ۷۶۹۴۶
در سومین شب پیاپی میزبان پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران بود و رنگین‌کمان اقوام ایران بار دیگر در شهر گرگان دیده شد.
کد خبر: ۲۳۵۹۵

چراغ سومین شب جشنواره موسیقی نواحی روشن شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، اجرای شب سوم جشنواره با بانوان قزلباش رامیان کلید خورد.

محمد نعیمی که سرپرستی این گروه را بر عهده داشت و قطعاتی را با همراهی گروه بانوان جوان گروه‌نوازی کردند که با استقبال حاضران در سالن همراه شد. پس از این اجرا نوبت موسیقی خوزستان بود.

حمید هواشی «ربابه‌نواز» مطرح خورستان روی صحنه حاضر شد و قطعات «رکبان» و «الوانیه» را برای حاضران اجرا کرد. اجرای عاشیق‌های آذربایجان حال و هوای متفاوتی به شب سوم بخشید. عاشیق مناف رنجبر و عاشیق غلام‌رضا اژدری با ساز قوپوز سوال و جواب بین دو عاشیق را به زبان ساز و آواز اجرا کردند.

اجرای علی‌اکبر بهاری هنرمند پیشکسوت بخش دیگری از این مراسم بود و حاضران برای دقایقی میهمان موسیقی شمال خراسان شدند. اما در نهایت موسیقی منطقه تالش فضای شاد و متفاوتی به سالن بخشید. آرمین فریدی برای حاضران «هفت‌خوانی» اجرا کرد و سهراب ظهیری او را همراهی کرد.

تکنوازی «ل له» هم بخش دیگری از این اجرا بود. لرستانی‌ها پایان‌بخش شب سوم پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران بودند. گروه «یوتاب» به سرپرستی و خوانندگی علیرضا سپهوند روی صحنه آمدند و آواز علی‌دوستی، مقام سنگین سماع، مقام ۳ پا و مقام ۲ پا را اجرا کردند./ تسنیم

برچسب ها: پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران جشنواره موسیقی نواحی جشنواره
ارسال نظر
آخرین اخبار