۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳
تعداد بازدید: ۷۱۰۷۵
عضو شورای عالی کانون صرافان ایران با تاکید بر اینکه بازار آزاد ارز از روز گذشته با کاهش تقاضا مواجه شده است، گفت: سیاست جدید بانک مرکزی برای انتشار اوراق گواهی ارزی می‌تواند بازار ارز را به آرامش برساند.
کد خبر: ۲۳۶۰۱

اوراق گواهی ارزی، آرامش را به بازار ارز باز می‌گرداند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، کامران سلطان‌زاده عضو شورای عالی کانون صرافان ایران در مورد اوراق گواهی ارزی، اظهار کرد: سیاست جدید بانک مرکزی می‌تواند بازار ارز را به آرامش برساند.

وی افزود: در کنار آغاز آرامش بازار، این اقدام بانک مرکزی می‌تواند کمک به ادامه روند کاهشی نرخ ارز داشته باشد و کمک به‌سزایی در کنترل قیمت‌ها در بازار خواهد داشت.

عضو شورای عالی کانون صرافان ایران درباره روند بازار ارز گفت: این هفته قیمت ارز تقریباً روند شدید را نداشت و از روز گذشته بازار آزاد با کاهش تقاضا مواجه شد و ازدحام دم صرافی‌ها دیده نمی‌شود.

سلطان‌زاده بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود مردم آرامش در بازار هفته آینده را تجربه کنند.

پس از انتشار اوراق سکه، بانک مرکزی انتشار اوراق گواهی ارزی را به عنوان ابزاری برای کنترل بازار ارز معرفی کرد.

این اوراق به افراد حقیقی بالای ۱۸ سال و با سررسید سه‌ماهه به ازای هر نفر حداقل یک هزار دلار و حداکثر چهار هزار دلار عرضه می‌شود.

بانک مرکزی در تشریح جزئیات انتشار اوراق ارزی، اعلام کرد که این اوراق معاف از مالیات است و این امر را می‌توان یکی از مزایای آن برشمرد این در حالی است که در بازار آزاد امکان برخورد مالیاتی و کسب مالیات از درآمد‌های حاصل از تفاوت نرخ ارز در زمان خرید و فروش وجود دارد./ برنا

برچسب ها: بازار ارز اوراق گواهی
ارسال نظر
آخرین اخبار