۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: ۸۶۷۷۳
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: مدیریت شهری باید از هر فرصتی برای افزایش گردشگری و اقدامات درآمدزا استفاده کند. بودجه دولتی محدود است و نباید تنها چشم انتظار این بودجه ماند بلکه باید با رویکردهای جدید و الگوگیری از شهرهای پیشرو کارهای نو انجام داد.
کد خبر: ۲۳۶۲۲

مدیریت شهری از هر فرصتی برای افزایش گردشگری استفاده کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، مهدی سلیمی روز جمعه در نشست هم‌اندیشی اعضای شورای عالی استان‌ها با اشاره به سخنان نمایندگان شورای عالی استان‌ها و درخواست‌های آن‌ها افزود: ما نیاز به اصلاح قوانین و آیین نامه‌ها داریم که در حوزه اختیارات مجلس است و درخواست داریم نمایندگان شورای عالی استان‌ها ما را در این حوزه یاری کنند تا بتوانیم بر اساس واقعیت‌های استانی عمل و درخواست قانون‌گذاری کنیم.

وی در خصوص اعطای اعتبارات از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: بخشی از اعتبارات در اختیار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌هاست، اما توزیع در اختیار سازمان نیست، ما قبول داریم که عدالت در توزیع وجود ندارد و باید به دنبال عدالت در توزیع باشیم و ما هم پیگیر آن هستیم. برای مثال در حوزه توزیع قیر ما از ابتدا گفتیم این مسئله باید با تصویب ۵ کمیته توزیع شود و امضای طلایی در این مسئله نقش را نداشته باشد.

سلیمی با بیان اینکه توزیع قیر در فصلی انجام می‌شود که عملا به درد نمی‌خورد گفت: ما در این زمینه تنها اختیار توزیع را داریم و متاسفانه تا اعتبارات تصویب شود و در اختیار ما قرار گیرد شهریور ماه می‌رسد و توزیع قیر در فصل سرد اتفاق می‌افتد؛ بنابراین برای حل این مسئله باید قوانین بودجه اصلاح شود، بخشی این مشکل را می‌شود با تخصیص تنخواه حل کرد. رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تصریح کرد: بعضی از شهر‌ها ماشین‌آلات آتش نشانی را سال ۸۱ دریافت کرده‌اند.

وی با تاکید بر اهمیت خدمات‌رسانی از سوی مدیریت شهری خاطرنشان کرد: برای نگه‌داشت سرمایه اجتماعی باید امید آفرینی کرد و برای این امید آفرینی باید خدمات ما افزایش یابد و نشان دهیم که نظام، نگاه پدرانه به مردم دارد.

سلیمی تاکید کرد: مجوز‌هایی که از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اعطا می‌شود به درخواست شهرداری‌هاست و بدون درخواست مدیریت شهرداری این مجوز‌ها اعطا نمی‌شود. وی در خصوص درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: همانطور که ما در کشور شهر زعفران و آلو و گردو و ... داریم باید شهرداری‌ها را هم به همین سمت ببریم. یعنی باید از روزمرگی‌ها عبور کنیم؛ بنابراین باید بخشی از توان مدیریت شهری برای روزمرگی‌ها مصرف شود و باقی آن باید به سمت توسعه و آزمایش راه‌های درآمدزایی جدید باشد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای دریافت ماشین آلات باید چند شاخص داشته باشند. از جمله اینکه از سال ۸۵، ماشین آلات دریافت نکرده باشند، دارای معادن و مناطق سیل و زلزله خیز و ... باشند. از این رو شهرداری‌ها برای دریافت ماشین آلات باید فیلتر شوند و بر اساس نیاز این امکانات را دریافت کنند. وی گفت: ما با جدیت برای توزیع عادلانه امکانات ایستاده‌ایم و تمام تلاش ما این است که شهر‌ها و روستا‌هایی امکانات دریافت کنند که واقعا نیاز دارند./ ایرنا

برچسب ها: مدیریت شهری جاذبه های گردشگری جهان
ارسال نظر
آخرین اخبار