۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵
تعداد بازدید: ۱۲۲۲۹۹
معاون وزیر صمت دستاورد برگزاری نمایشگاه محصولات ایرانی در آستانه جام جهانی را انعقاد موافقت‌نامه تأمین مواد غذایی و کشاورزی در ایام جام جهانی عنوان و بیان کرد: با این توافق‌نامه روزانه ۲۵۰ تن مواد غذایی و کشاورزی به قطر ارسال می‌شود
کد خبر: ۲۳۷۰۷

دستاورد برگزاری نمایشگاه محصولات ایرانی دردوحه/ صادرات روزانه ۲۵۰ تن مواد غذایی در ایام جام جهانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، علیرضا پیمان پاک، در مورد آخرین اقدامات این سازمان در مراودات تجاری با قطر در آستانه جام جهانی و استفاده از این فرصت در توسعه تجارت خارجی اظهار کرد: یکی از رویکردهای اصلی دولت سیزدهم توسعه تجارت با کشورهای همسایه است. قطر نیز یکی از اهداف این رویکرد محسوب می‌شود که رئیس جمهور شخصاً سفری به این کشور داشت و در دیدار با امیر قطر توافقات خوبی انجام و دستورات لازم صادر شد.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه روابط تجاری ایران و قطر در گذشته توسعه یافته نبود، گفت: مشکلاتی مانند زیرساخت‌های گمرکی و حمل و نقل کالا وجود داشت که با اختصاص بخشی از بنادر قطری به حمل مستقیم کالا از ایران و احداث خط مستقیم کشتیرانی، این مشکلات تا حدودی برطرف شد.

وی به ایجاد مرکز تجاری در دوحه و اعزام هیأت ۷۵ نفره از تجار ایرانی به قطر اشاره کرد و افزود: در این سفر تجار مذاکرات خوبی برای توسعه تجارت داشتند و توافقات خوبی انجام شد.

معاون وزیر صمت با اشاره به برگزاری نمایشگاه محصولات مواد غذایی، مواد شوینده، صنایع دستی، کیف و کفش در قطر گفت: این نمایشگاه یک ماه پیش با حضور برندهای برتر ایرانی برگزار شد و بیش از ۳۵ نفر از شیوخ قطری از آن بازدید کردند.

وی دستاورد برگزاری این نمایشگاه در آستانه جام جهانی را انعقاد موافقت‌نامه تأمین مواد غذایی و کشاورزی در ایام جام جهانی عنوان و بیان کرد: با این توافق‌نامه روزانه ۲۵۰ تن مواد غذایی و کشاورزی به قطر ارسال می‌شود که اکنون چند محموله آن به قطر رسیده است./سازمان توسعه تجارت ایران

برچسب ها: سازمان توسعه تجارت ایران جام جهانی قطر علیرضا پیمان پاک صادرات غیرنفتی توسعه تجارت با همسایگان
ارسال نظر
آخرین اخبار