۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۲
تعداد بازدید: ۶۳۶۹۲
رییس هیأت مدیره خانه سینما تاکید کرد: من شهادت می‌دهم که هنرمندان کشور با عشق و علاقه به میهن خود، همواره به دنبال گفتگو بوده‌اند.
کد خبر: ۲۳۸۱۵

به دنبال پیگیری آرام و منطقی ماجرای سینماگران هستیم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، رییس هیأت مدیره خانه سینما تاکید کرد: من شهادت می‌دهم که هنرمندان کشور با عشق و علاقه به میهن خود، همواره به دنبال گفتگو بوده‌اند؛ حتی در بدترین شرایط هم که کسی حاضر به گفتگو نبود ما حاضر به گفتگو بودیم. عسگرپور: به دنبال پیگیری آرام و منطقی ماجرای سینماگران هستیم.

عگسرپور افزود: خانه سینما در دو ماه اخیر سعی کرد سیر پیگیری آرام و منطقی خود را داشته باشد، با نهاد‌های ذیربط گفتگو کند تا بخشی از این مشکلات حل شود، ولی به نظر می‌رسد در جا‌هایی ترجیح داده می‌شود که این گفتگو با آن شکلی که در حال پیش رفتن بود، ادامه نداشته باشد. انگار برخی به دنبال این هستند که به نوعی لشکرکشی اتفاق بیفتد. ما در این مدت بر اساس تعداد بازداشتی‌ها و ممنوعیت‌هایی که اعلام شده بود و هر کدام شرایط متفاوتی هم دارند جلسه‌های مختلفی با نهاد‌های امنیتی و دادستانی داشتیم. بعضی از همکاران احضار شده‌اند، بعضی بازداشت و بعضی هم پاسپورت‌شان گرفته شده است. درباره افرادی که پاسپورت آن‌ها گرفته شده مواردی هست که هیچ حکمی برایشان وجود ندارد. برخی کسانی هم در زندان هستند که علت آن قابل بررسی است. من پیش‌تر هم گفته بودم که اگر در هر کجای دنیا از ما بپرسند مثلاً آقای جعفر پناهی برای چه در زندان است، آیا باید بگوییم به‌خاطر ساخت فیلم؟! فیلمی که باب دل حاکمیت نبوده یا حتی از نظر بخشی از حاکمیت، از آن برداشت اقدام علیه امنیت ملی شده است؟! آن هم فیلمی که هنوز بیرون نیامده و هنوز تمام نشده است! این‌ها همه بخشی از آن مسائل انباشته شده است که ما هر دوره پیگیری کردیم.

خارجی‌ها خیرخواه ما نیستند

رییس هیات مدیره خانه سینما در پایان گفت: جامعه فرهنگ و هنر، آن مقداری که من می‌شناسم که فقط سینما هم نیست و تمام هنر‌ها را در بر می‌گیرد، در طول این سال‌ها همواره یک نقش اجتماعی جدی داشته و همواره دلسوزانه حضور داشته است. بسیاری از هنرمندان در داخل کشور از سوی حاکمیت مذمت شدند و از سوی بعضی‌ها در خارج از کشور نیز که خیرخواه کشور ما نیستند، همین اتفاق برایشان رخ داد؛ بنابراین صدمات زیادی متوجه آن‌ها شد. من همواره فکر می‌کنم بنده و خیلی‌های دیگر در سینما و حوزه‌های هنر همیشه دنبال گفتگو بوده‌ایم و هیچ وقت از آن فرار نکرده‌ایم، یعنی در بدترین شرایط هم که کسی حاضر به گفتگو نبود هم، ما حاضر به گفتگو بودیم برای حفظ آن ارزش‌هایی که همه ما به آن اعتقاد داریم و بخشی از حاکمیت هم نشان داده بود اعتقاد داشته است. الان هم خیرخواهانه مسائل را پیگیری می‌کنیم./ صدا و سیما

برچسب ها: سینماگران خانه سینما
ارسال نظر
آخرین اخبار