۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: ۸۹۱۲۷
شهردار تهران گفت:نمای ساختمان یکی از گلوگاه های صدور پروانه است و برهمین اساس به دنبال ایجاد بانک نما هستیم.
کد خبر: ۲۳۸۱۹

ایجاد بانک‌نما در تهران/ گره‌های ساخت و ساز باز می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه یکصد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تغییر مدیریت مترو تهران گفت: نوع مدیریت و نوع نگاه به انجام مسؤلیت شهرداری تهران تفاوت‌هایی دارد.

وی ادامه داد: هر فردی که کار می‌کند و مسئولیتی را برعهده می‌گیرد موظف به انجام اقداماتی است و هنگام شروع کار خود نوع مسئولان را در کانون ارزیابی مشخص کردیم و احکام را یک ساله صادر کردیم.

شهردار تهران با بیان اینکه ۹۷ درصد مدیران شهرداری از داخل انتخاب شدند گفت: احکام مدیران یک ساله صادر شده بود که حکم بخش عمده‌ای از آن‌ها حکم تمدید شد.

زاکانی ادامه داد: همه می‌دانند که یک روز را هم نباید از دست بدهند و در حوزه بهره برداری مترو نیز تا امروز یک مسیل را انتخاب کردیم و پس از ارزیابی‌ها موقتاً سرپرستی که سابقه مدیریت داشته است انتخاب شد و پس از آن نیز جایگزینی را انتخاب کردیم و اکنون آقای درستی متولی مترو تهران شده است.

وی با بیان اینکه باید به سمتی برویم که هلدینگ و بهره برداری از مترو با یکدیگر هماهنگی داشته باشند گفت: اکنون این هماهنگی کامل وجود دارد و روز یکشنبه جلسه سه ساعته‌ای را در حوزه مترو برگزار کردیم و عملاً تمام آنچه را ناظر بر مترو بود را دنبال کردیم و به جمع بندی کاملی رسیدیم.

شهردار تهران تصریح کرد: مترو سرمایه بسیار بالایی است و به سرمایه گذاری بیشتری نیز احتیاج دارد.

زاکانی در پاسخ به سوالی درباره مشوق‌های ساخت و ساز بیان کرد: نمای ساختمان یکی از گلوگا‌های صدور پروانه است و برهمین اساس دو جنس کار را دنبال کردیم یکی نما‌های الگو بودند که مورد تأیید کارشناسان است و افراد می‌توانند نمای خود را از میان آن‌ها انتخاب کنند و همچنین برای آنکه نما در کمیته انتخاب شود باید کار بسیار سریع‌تر صورت گیرد.

وی تصریح کرد: پس از تأیید یک نمایی که توسط سازنده ارائه می‌شود سریعاً به خزانه کمیته نما وارد می‌شود و این کار منجر به این می‌شود که از خلاقیت افراد نیز حمایت شود.

شهردار تهران تصریح کرد: بهترین نما آن است که برای شهر هویت ایجاد می‌کند و تاریخ کشور را جلوه گر خواهد کرد.

وی ادامه داد: در گذشته بدون در نظر گرفتن سرانه‌ها ساخت و ساز صورت گرفت و هزینه‌هایی را برای تهران تحمیل کردیم و احکامی را صادر کردیم که در بستر آن هزینه‌های بسیاری را بر روی دوش مردم قرار دادیم.

زاکانی گفت: برای مثال در نفر آباد محیط بی دفاع شهری را ایجاد شده بود و این اتفاق منجر به این شد که فردی که در محیطی زندگی می‌کند دچار مشکل شود و ما قاعده قرار دادیم تا به سمت مردم و آبادانی شهر حرکت کنیم و این قاعده منجر به ایجاد رانت نمی‌شود باید دست و پای روابط خاص را در تهران بست و برنامه‌ای را در دستور کار قرار دادیم که نه به مردم ظلم شود.

شهردار تهران گفت: چندین دهه است که مشکلات و گره‌هایی برای مردم ایجاد شده است، اما به دنبال باز کردن گره‌ها هستیم، زیرا مردم ما بسیار بزرگ هستند و باید به آن‌ها کمک و خدمت کرد و امروز صبح حدود سه ساعت و نیم با دادگستری تهران جلسه‌ای را برگزار کردیم و در آن درباره حل تمام مشکلات و گره‌های موجود صحبت کردیم.

وی ادامه داد: بسیاری از مجوز‌های تهران نیازمند مجوز سایر دستگاه‌ها هستند و موضوعی را دنبال می‌کنیم که بتوانیم مشکلات را حل کنیم./ مهر

برچسب ها: ساخت و ساز علیرضا زاکانی شهردار تهران
ارسال نظر
آخرین اخبار